بازار تهران در حوزه ایمنی و کسب و کار مشکلات متعددی دارد/ برای حل مسائل و مشکلات بازاریان در جلسه مربوطه تصمیم گیری خواهد شد

دکتر محمد مخبر در حاشیه این بازدید 3 ساعته، هدف از حضور خود در بازار را اطلاع از وضعیت موجود و مشكلات ساختاری بازاريان و مسائل مرتبط با کسب و کار آنها عنوان کرد و افزود: بازار تهران در حوزه ایمنی و کسب و کار مشکلات متعددی دارد و در خصوص ماليات و ارزش افزوده دستگاه هاي کارتخوان هم مسائلی داریم كه در حال پیگیری برای رفع این مشکلات هستیم.

دکتر مخبر در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص زمان حل مشکلات مطرح شده از سوی بازاریان اظهار داشت: معمولا پس از بازديدها، جلساتی تشکیل می دهیم و براي حل مشکلات برنامه ريزي ميكنيم. ان شاالله برای حل این مسائل نیز جلسه ای با مسئولین اجرایی مربوطه برگزار خواهد شد تا برای حل مسائل  تصمیم گیری شود.

وی در خصوص مشکلات و مسائل مالیاتی و دستگاههای کارتخوان نیز اظهار امیدواری کرد در جلسه ای که در این خصوص برگزار خواهد شد با کمک دستگاههای اجرایی، مسائل و مشکلات مربوطه حل و فصل شود.

معاون اول رییس جمهور در جواب سوال دیگری در خصوص میزان تاثیر بازدیدهای میدانی خاطرنشان کرد: اين بازديدها بسيار مهم است چون از نزدیک در جریان مسائلی قرار می‌گیریم که ممکن است بدون بازدید از جزئیات و ریز مسائل مطلع نشویم.

وی افزود: اولين بازديد مربوط به صف هاي طولانی مرغ و تخم مرغ و نابساماني های مربوط به آن بود که بازدید انجام  و با برنامه ریزی، مسائل مرتبط سامان‌دهی شد.اگر بازدید انجام نمی شد و از نزديك در جریان مسائل قرار نمی‌گرفتیم شايد به اين سرعت نمي توانستيم مشکلات حل كنيم. امروز هم همين است ان شاالله دنبال مي كنيم تا مسائل حل شود.