اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 8 خرداد 1402 - 29 May 2023
شناسه خبر: 9610
تاریخ خبر: 1402/1/3
ساعت: 18:30
کد خبرنگار: 1050
در سومین روز از سال جاری صورت گرفت؛

بازدید معاون‌ اول رییس جمهور از دو پروژه درحال تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی یا زهرا(س) و کارخانه قند شهدای دزفول و یک واحد بزرگ تولیدی قارچ و کمپوست/ دکتر مخبر: تکمیل پروژه های بیمارستانی با ظرفیت توریست درمانی در اولویت قرار می گیرند/ تاکید معاون اول رئیس‌جمهور بر حمایت از بخش خصوصی، گسترش صنایع تبدیلی و دانش بنیان کردن فعالیت های تولیدی

معاون اول رییس جمهور در سومین روز از سال جاری از دو پروژه درحال تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی یا زهرا(س) و کارخانه قند شهدای دزفول و یک واحد تولیدی قارچ و کمپوست بازدید کرد.

در این بازدید که صبح امروز پنج شنبه سوم فروردین ماه صورت گرفت، دکتر محمد مخبر از نزدیک در جریان روند احداث و مشکلات پیش روی اتمام پروژه بزرگ بیمارستان یازهرا(س) در شمال خوزستان قرار گرفت.
در این بازدید که جمعی از مسئولان محلی معاون اول رئیس‌جمهور را همراهی می کردند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول شرح کاملی از وضعیت فعلی و نیازهای آتی جهت تکمیل این پروژه را ارائه داد.
دکتر مخبر با اشاره به کمبود سرانه بیمارستانی در استان خوزستان و موقعیت این استان برای جذب توریست های درمانی از کشورهای همجوار خصوصا کشور عراق بر ضرورت تکمیل این طرح بزرگ تاکید کرد و قول پیگیری و مساعدت داد.
وی با اشاره به توانمندی های کشور در حوزه پزشکی، توسعه پروژه های بیمارستانی با ظرفیت جذب توریست درمانی را از اولويت های دولت برای توسعه زیرساخت ها در نظام سلامت دانست و بر گسترش این ظرفیت های درمانی خصوصا در استان های مرزی تاکید کرد.
گفتنی است مجوز احداث بیمارستان یا زهرا(س) در سال 1395 اخذ و ساخت این بیمارستان بزرگ از سال 1396 آغاز شده و هم اکنون با 65 درصد پیشرفت فیزیکی به حدود 400میلیارد تومان بودجه برای تکمیل نیاز دارد.
با راه اندازی این بیمارستان علاوه بر توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و ایجاد یک هزار فرصت شغلی مستقیم در منطقه، ظرفیت های مناسبی برای جذب توریست های درمانی از کشورهای منطقه ایجاد می شود.
دکتر مخبر همچنین در ادامه با حضور در محل کارخانه قند شهدای دزفول از روند احداث این پروژه صنعتی نیز بازدید کرد و ضمن گفتگو با مهندسان و دست اندرکاران اجرای این پروژه بر ضرورت گسترش صنایع تبدیلی در کشور تاکید کرد.
گفتنی است کارخانه قند شهدای دزفول با ظرفیت تولید روزانه هزار و 300 تن شکر یکی از بزرگترین کارخانجات در حوزه صنایع تبدیلی در ایران است و هم اکنون حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. راه اندازی این کارخانه قند علاوه بر افزایش تولید، نقش بسزایی در ایجاد اشتغال چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم نیز دارد که طبق برآوردهای اولیه با افتتاح فاز اول آن بیش از 900 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود.
معاون اول رییس جمهور در آخرین برنامه امروز خود از بخش های توسعه ای شرکت تولید قارچ و کمپوست دزفول نیز بازدید بعمل آورد و بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی، دانش بنیان کردن فعالیت ها و افزایش بهره وری در واحدهای صنعتی و تولیدی تاکید کرد.
این واحد فعال کشاورزی که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و با دانش فنی بالا مدیریت می شود، سالانه 5 هزار تن قارچ و 50 هزار تن کمپوست تولید کرده و به عنوان یک مجموعه کارآفرین و صادرکننده نمونه استانی و کشوری بالغ بر 1200 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

r_rsar
اخبار برگزيده