اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 9 بهمن 1401 - 29 January 2023
شناسه خبر: 9434
تاریخ خبر: 1401/9/7
ساعت: 15:20
کد خبرنگار: 1050
دیدار با نمایندگان استان خوزستان؛

دکتر مخبر: ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال در استان خوزستان ضرورت جدی دارد/ تاکید بر ارائه طرح های کلیدی و راهگشا برای حل مشکلات مردم

معاون اول رییس جمهور بعدازظهر امروز(دوشنبه) در جلسه ای با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان به بررسی مسائل و مشکلات این استان پرداخت.

دکتر محمد مخبر در این جلسه استان خوزستان را استانی پراهمیت و با کارکرد ملی توصیف کرد و گفت: استان خوزستان با وجود ظرفیت های متعدد و گسترده در بخش های مختلف نباید از مشکلاتی نظیر بیکاری و فقر رنج ببرد.
دکتر محمد مخبر در دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات اخیر کشور و تلاش گسترده دشمنان برای ضربه زدن به ایران گفت: حمایت های غرب از اتفاقات اخیر در کشور در طول تاریخ بی سابقه است.
دکتر مخبر اقتصاد دریامحور را از مزیت های کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: ایران از 2700 کیلومتر ساحل برخوردار است و 400 کیلومتر به اقیانوس دسترسی دارد که با اتکا به این ظرفیت ها می توان در کشور تحول ایجاد کرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایجاد فرصت های جدید اشتغال برای این استان ضرورت جدی دارد، افزود: برنامه دولت برای ایجاد شهرهای پتروشیمیایی و شهرهای مولد کشاورزی می تواند ظرفیت های اشتغالزایی را در این استان افزایش دهد.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مسائل و مشکلات اصلی استان خوزستان بر کسی پوشیده نیست، از نمایندگان استان خواست چند پیشنهاد کلیدی و راهگشا را برای ایجاد تحول جدی در استان خوزستان طراحی کنند تا این پیشنهادات در دستور کار دولت قرار گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه از استان خوزستان بعنوان محور امنیت غذایی ایران یاد کرد و از برنامه این وزارتخانه برای پیگیری و حل مشکلات کشاورزان در کشور خبر داد.
در این جلسه که معاون پارلمانی رییس جمهور نیز حضور داشت، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص چالش های اصلی استان در خصوص آلودگی و مشکلات زیست محیطی، خشکسالی و تنش آبی، حاشیه نشینی، بیکاری، زیرساخت های آب و فاضلاب، کشاورزی، مناطق آزاد و شرکت های نفتی پرداختند و پیشنهاداتی را برای رفع چالش ها و توسعه استان ارائه کردند.

r_rsar
اخبار برگزيده