اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 7 آذر 1401 - 28 November 2022
شناسه خبر: 9254
تاریخ خبر: 1401/6/17
ساعت: 19:35
دکتر مخبر در بازدید مجدد از مرز شلمچه:

فرایند کنترل گذرنامه با سرعت و بدون معطلی در مرزها انجام می شود/ ورود اتوبوس های ایرانی به خاک عراق برای جابجایی زائران

معاون اول رییس جمهور از پایانه مرزی شلمچه و وضعیت تردد زوار در این مرز بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه پذیرش زائران و فعالیت گیت‌های این گذرگاه قرار گرفت.

دکتر محمد مخبر عصر امروز(پنجشنبه) پس از بازدید از مرز مهران در استان ایلام، برای دومین بار ظرف 2 هفته اخیر به استان خوزستان سفر کرد و با حضور در پایانه مرزی شلمچه، به همراه استاندار از بخش های مختلف این پایانه و روند خدمات رسانی به زوار بازدید کرد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با حضور در چندین موکب در مرز شلمچه از نزدیک در جریان نحوه خدمات رسانی به زائران و همچنین دغدغه های موکب داران قرار گرفت.
مردم و زائران حاضر در پایانه مرزی شلمچه نیز با استقبال از حضور معاون اول رییس جمهور، دغدغه‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند و دکتر مخبر دستوراتی برای رفع دغدغه‌ها و سرعت بخشیدن به روند تردد زائران صادر کرد.
معاون اول رییس جمهور همچنین در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران گفت: اگرچه د‌ولت عراق تمام تلاش خود را برای تجهیز امکانات بکار گرفته است اما واقعیت این است که امکانات آن سوی مرز پاسخگوی این میزان زائر نیست.
دکتر مخبر افزود: خوشبختانه در پایانه‌های مرزی روند کمک به طرف عراقی و ارائه خدمات رفاهی به آن‌سوی مرز آغاز شده است و با مذاکره تلفنی که روز گذشته با نخست وزیر عراق انجام دادم، برخی از مسائل مرتفع شده به نحوی که در حال حاضر فرایند کنترل گذرنامه با سرعت و بدون معطلی انجام می شود.
وی ادامه داد: با هماهنگی که استاندار خوزستان با طرف عراقی انجام داده قرار است امکان ورود اتوبوس‌های ایرانی به خاک عراق فراهم شود تا مشکل کمبود ناوگان حمل و نقل در آن سوی مرز مرتفع شود.
معاون اول رییس جمهور با یادآوری مجدد این موضوع که زمان زیارت اربعین موسع است، از زائرین خواست با مدیریت و زمانبندی سفر، توقف خود را در کربلا کوتاه کنند تا دغدغه‌ها نسبت به ازدحام در بازگشت زائرین کاهش یابد.
دکتر مخبر ادامه داد: امسال جمعیت زوار بالا و اربعین با گرمای شدید هوا همزمان شده که امیداوریم با کمک خود زائرین بتوانیم مراسم اربعین را به نحو مطلوب برگزار کنیم.
وی با اشاره به بازدید مجدد خود از مرزها ظرف کمتر از دو هفته، تصریح کرد: شخص رییس جمهور نیز دغدغه جدی نسبت به برگزاری مطلوب مراسم اربعین دارد و دولت تمام توان خود را در دیپلماسی و مذاکره با عراق بکار گرفته و از طرف عراقی خواسته‌ایم ظرفیت پذیرش فرودگاهها را افزایش دهند و مشکل سهمیه بندی مرزها نیز حل شده است.
دکتر مخبر همچنین از پیگیری برای حل مشکل تردد اتباع غیرایرانی از پایانه‌های مرزی کشورمان برای ورود به عراق خبر داد و گفت: برای تامین اتوبوس به میزان مورد نیاز، دستگاههای اجرایی 3هزار اتوبوس فراهم کردند ضمن آنکه برای حل مشکل حمل و نقل، پیگیری برای امکان تردد زائران با خودروهای شخصی فراهم شده است.
شایان ذکر است این دومین بازدید دکتر مخبر طی دو هفته اخیر از مرزهای کشور است که به منظور پیگیری مسائل و تسهیل در تردد زائران انجام شده است.

گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده