اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 8 آذر 1401 - 29 November 2022
شناسه خبر: 9136
تاریخ خبر: 1401/5/4
ساعت: 12:40
معاون اول رییس جمهور در مراسم آغاز طرح جهش توليد در ديمزارهای كشور؛

لزوم استفاده از فناوری های روز دنيا برای افزايش بهره وری و درآمدزايی در حوزه کشاورزی / تاکید بر پيگيری طرح جهش توليد در شيلات

معاون اول رييس جمهور با اشاره به تأكيدات و حمايت های مقام معظم رهبری برای اجرای طرح جهش توليد در ديمزارهای كشور تصريح كرد: جلب اعتماد مردم و كشاورزان مهمترين عامل اجرای موفقيت آميز اين طرح است.

دكتر محمد مخبر صبح امروز(سه شنبه) در همايش آغازين سال زراعی 1402-1401 با عنوان طرح جهش توليد در ديمزارهای كشور، برنامه ريزی و اجراي اين طرح را حركت در مسيري مقدس دانست و گفت: عزم جدی ما در این خصوص به واسطه اهميت امنيت غذايي و كشاورزي در کشور است.
معاون اول رييس جمهور ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های مردمی در کشور، گفت: تعامل مردم و دولت بسیار حائز اهمیت است و هر جا اعتماد مردم را در هر زمينه ای به دست آورديم به موفقيت رسيديم.
دكتر مخبر در ادامه با اشاره به وسعت سه استان شمالي ايران و میزان بارندگي در اين استان ها گفت: بايد ضمن استفاده از ظرفیت های مختلفی که در کشور وجود دارد، فناوري هاي روز دنيا براي افزايش بهره وري و درآمدزايي در حوزه کشاورزی و سایر حوزه ها در كشور نیز مورد توجه قرار داشته باشد. 
معاون اول رييس جمهور همچنين به مشكلات كشور در زمان روي كار آمدن دولت سيزدهم از جمله ذخاير بسيار نگران كننده در قبل اشاره و تصريح كرد: دولت شرايط بسيار سختي را پشت سر گذاشت و بعد از چند ماه توانستيم با وجود مشكلات بين المللي و منطقه اي، خشكسالي و تغييرات اقليمي، عمده ذخاير كشور را به بالاي 60 درصد و در برخي اقلام تا 90 درصد برسانيم. 
دكتر مخبر در خصوص اهميت كشت ديم در كشور ادامه داد: بايد به سمتي حركت كرد كه حتي يك متر زمين ديم در كشور نباشد كه زير كشت نرفته باشد و اگر زمين كشاورزي بدون استفاده بماند، حتما به دلیل ضعف مديريتي است. 
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به دسترسي كشور به دریا و اقیانوس، ادامه داد:‌ پس از اجراي موفقيت آميز طرح جهش توليد در ديمزارهاي كشور بايد به دنبال طرح جهش توليد در شيلات باشيم كه مي تواند به اشتغالزايي و درآمد پايدار براي مردمان ساحل نشين منجر شود.

r_rsar
اخبار برگزيده