اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 7 تير 1401 - 28 June 2022
شناسه خبر: 8751
تاریخ خبر: 1400/11/27
ساعت: 16:25
نوزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار شد؛

تاکید بر توسعه نظارت و ثبات در بازار کالاهای اساسی / برنامه ریزی برای هوشمند سازی حمل و نقل بار برون شهری

نوزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) برگزار شد.

دکتر محمد مخبر در این جلسه که وزرای کشور، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری و همچنین سخنگوی دولت حضور داشتند، با اشاره به تاکیدات رییس جمهور مبنی بر ایجاد ثبات در بازار کالاهای اساسی، از وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری و همچنین سازمان بسیج خواست تا برای بازرسی گسترده در سطح کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

در همین زمینه مقرر شد بازرسین درج برچسب قیمت مصرف کننده در مغازه ها و خرده فروشی ها بر مبنای حاشیه سود قانونی را تحت نظارت بیشتر قرار دهند. علاوه براین اطلاع رسانی و آموزش مردم توسط رسانه ها در خصوص درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها تشدید شود.

وزارت جهاد کشاورزی نیز گزارشی از توزیع هوشمند گوشت و برنج ارائه و مقرر شد ضمن افزایش تعداد پلتفرم های ارائه اینترنتی، سطح توزیع در راستای تنظیم بازار و کاهش قیمت ها گسترش پیدا کند.

در این جلسه با توجه به تاثیر برخی از محصولات پتروشیمی بر روی کالاهای مختلف در بازار، گزارشی از وضعیت برخی محصولات دارای کمبود ارائه و در نهایت مقرر شد با توجه به ظرفیت تولید خالی مجتمع های پتروشیمی نسبت به الزام تامین حداکثری نیاز صنایع پایین دستی از طریق تولید و یا در صورت عدم امکان تولید و ارایه دلایل موجه، از طریق واردات و عرضه به قیمت تلفیقی اقدام شود.

وزارت راه و شهرسازی نیز گزارشی از طرح هوشمند سازی حمل و نقل بار برون شهری و اقدامات راهبردی انجام شده به منظور تحقق حمل و نقل هوشمند بار برون شهری و حذف بارنامه های فیزیکی ارائه کرد و تأکید شد با ایجاد زیرساخت ها و پلتفرم های لازم برنامه ریزی برای حمل بار جاده ای کشور به صورت هوشمند و اینترنتی انجام شود.

در این جلسه همچنین پیرو بازدید معاون اول از میدان عرضه گوشت و مرغ بهمن، مسائل و مشکلات این بازار مطرح و با حضور نمایندگان شهرداری، دامپزشکی و سایر دستگاههای ذیربط برای آنها راه حل هایی ارائه شد.

r_rsar
اخبار برگزيده