يا اَبا عَبْدِ اللّهِ يا جَعْفَرَ بْنَ مُحَمَّدٍ اَيُّهَا الصّادِقُ يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَاللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَاللّهِ

      
جمعه 6 خرداد 1401 - 27 May 2022
شناسه خبر: 8634
تاریخ خبر: 1400/10/21
ساعت: 15:10
طی حکمی از سوی دکتر مخبر صورت گرفت؛

انتصاب نماينده معاون اول رییس جمهور در راه‌اندازی و عملياتی کردن نهضت احياء واحدهای اقتصادی

معاون اول رییس جمهور با صدور حکمی سید امیرحسین مدنی را با حفظ سمت به عنوان نماینده خود در راه اندازی و عملیاتی کردن نهضت احیا واحدهای اقتصادی منصوب کرد. بهره گیری از مشارکت مردم و استفاده از اختیارات تمامی شوراها، وزارتخانه ها، بانک ها و نهادهای عمومی و انقلابی برای نوسازی و فعال سازی واحدهای غیرفعال و نیمه فعال تولیدی، صنعتی و خدماتی در کشور مهمترین اهداف این نهضت خواهد بود.

متن کامل حکم دکتر مخبر و اهم وظایفی که محول شده به شرح زیر است:

جناب آقاي دكتر سيد اميرحسين مدنی

در راستاي سياست هاي دولت سيزدهم مبنی بر خنثي سازي تحريم ها و مردمی كردن اقتصاد، لزوم ايجاد سازوكاري منعطف، چابك، پاسخگو و مردم پايه جهت رصد محيط و اتخاذ تدابير و تصميمات به هنگام و هوشمند با هدف احياء، نوسازي و فعال سازي واحدهای اقتصادی غيرفعال و نيمه فعال با مشاركت جدی مردم و جوانان و استفاده حداكثری از اختيارات، ظرفيت ها، قابليت ها و توانمندي هاي شوراهاي عالي، ستادها، وزارتخانه ها، دستگاه هاي اجرايی، بانك ها، شركت هاي دولتی، نهادهاي عمومی و انقلابی، به موجب اين حكم با حفظ سمت به عنوان "نماينده معاون اول رئيس جمهور در راه اندازي و عملياتی نمودن نهضت احياء واحدهای اقتصادی" منصوب مي شويد.

اهم وظايف به شرح ذيل است:

 -1 ايجاد بستر مناسب اقتصادی، حقوقی، اجتماعی، فناوری، زيست محيطی جهت نقش آفريني مردم، جوانان، حلقه های ميانی و بخش خصوصی در شناسايی و احيای واحدهای اقتصادی، توليدی، صنعتی و خدماتي با اولويت مناطق كمتر برخوردار.

 -2 ايجاد سازوكارهاي هوشمند لازم جهت به هم رساني، همسويي، تعامل و هم افزايي فيمابين وزارتخانه ها، دستگاه هاي اجرايي، بانك ها و نهادهاي مالي، ستادها و شوراهای عالی براي پشتيبانی و مانع زدايی در احياء و فعال سازي واحدهای غيرفعال و نيمه فعال.

 -3 طراحی و پياده سازی بستر نرم افزاري و مديريتي لازم جهت مشاركت مردم، اعضاي هيات علمی دانشگاه ها، نخبگان دانشگاهی و صنعتی و نهادها و دستگاه های اجرايی.

 -4 طراحي بستر مناسب و چابك جهت بهره گيري از شيوه هاي نوين و دانش بنيان در تامين مالی، بازاريابی، فناوری، مديريتی و حقوقی به منظور ارتقا بهره وری واحدهای اقتصادی.

 -5 رصد، پايش و ارزيابی عملكرد دستگاه های فوق الذكر و گزارش دهی دوره ای.

بديهی است كليه دستگاه های ذی ربط در محدوده اين حكم موظف به همكاری و هماهنگی لازم مي باشند.

اميد است با اتكال به الطاف خداوند متعال و با رعايت اصول «عدالت محوری» ، «انقلابی گری»، «مردم داری»، «پاكدستی و فسادستيزی» و «قانون مداری» دولت مردمی، در انجام مسئوليت محوله موفق و مويد باشيد.

r_rsar
اخبار برگزيده