يا فاطِمَةُ الزَّهْراءُ، يَا بِنْتَ مُحَمَّدٍ، يَا قُرَّةَ عَيْنِ الرَّسُولِ، يَا سَيِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا إِنَّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكِ إِلَى اللّٰهِ وَقَدَّمْناكِ بَيْنَ يَدَيْ حاجاتِنا، يَا وَجِيهَةً عِنْدَ اللّٰهِ اشْفَعِي لَنا عِنْدَ اللّٰهِ

      
دوشنبه 4 بهمن 1400 - 24 January 2022
شناسه خبر: 8528
تاریخ خبر: 1400/8/30
ساعت: 12:40
معاون اول رییس جمهور:

دولت برای حل مشکلات کشور مصمم به استفاده از ظرفیت های مردمی است

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت برای حل مشکلات کشور مصمم به استفاده از تمام ظرفیت های مردمی است، گفت: هدف اصلی دولت این است که کارها را به دست مردم بسپارد و بسیج واسطه ای امین، قدرتمند و خلاق است که می تواند این انتقال را به خوبی انجام دهد.

دکتر محمد مخبر صبح امروز(یکشنبه) در آیین افتتاح 2550 پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین با تبریک هفته بسیج، گفت: خدا را به خاطر نعمت وجود بسیج که امام خمینی(ره) برای این کشور به یادگار گذاشتند شاکریم و امروز می توانیم از این شجره طیبه و این نعمت بزرگ استفاده کنیم.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه بسیج صرفا یک سازمان یا تشکیلات نیست، گفت: بسیج یک تفکر و فرهنگ است که امروز سراسر جهان اسلام را فراگرفته و آنچه امروز در محور مقاومت کارکرد دارد همین تفکر است.

وی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نیز وقتی عزیزان بسیجی حضور پیدا کردند ورق برگشت و نتایج متفاوت شد که باید به روح بلند این شهدا درود بفرستیم و امیدواریم که بتوانیم از کارها و دستاوردهای این بندگان مخلص خدا حفاظت کنیم.

دکتر مخبر با طرح این پرسش که در تقابل جمهوری اسلامی ایران و غرب آنچه باعث شده ایران با این ابعاد در برابر همه جهان کفر و نظام سلطه سربلند بایستد چه بوده است، گفت: قطعاً تجهیزات و پیشرفت های نظامی دلیل این سربلندی نیست اگرچه بی تردید این پیشرفت ها نیز موثر بوده است؛ اما همه دیدند که چگونه در حضور ناوهای آمریکایی کشتی دزدیده شده ما به کشور باز می گردد که این موفقیت نیز به واسطه روحیه دلاور مردان بسیج است.

وی با اشاره به بازدید اخیر خود از مناطق زلزله زده استان هرمزگان تصریح کرد: در تمام مسئولیت هایی که داشته ام تلاش کرده ام که در اتفاقاتی نظیر سیل و زلزله و محرومیت ها بلافاصله حضور پیدا کنم اما در همه این اتفاقات هیچگاه جلوتر از بسیج حضور پیدا نکردیم. بسیج جزو اولین مجموعه هایی است که در این گونه مقاطع حضور پیدا می کند.

دکتر مخبر خاطر نشان کرد: خداوند ظرفیت ها و نعمت های فراوانی را به جمهوری اسلامی ایران عطا فرموده به گونه ای که مشکلات در برابر ظرفیت ها و راه حل هایی که خداوند برای ما به ودیعه گذاشته اصلا قابل قیاس نیست.

معاون اول رییس جمهور افزود: ظرفیت های بزرگ و گسترده ای نظیر معادن و دریا در کشور وجود دارد که هر کدام از این ظرفیت ها می تواند تمامی مشکلات را حل و فصل کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در تمامی مشکلات و معضلات هرگاه که به مردم رجوع کردیم موفق بودیم، گفت: هرجا نظام به مردم مراجعه کرده نتایج مثبتی حاصل شده، چرا که خود مردم مسائل را حل کرده اند.

دکتر مخبر از عدم واگذاری امور اقتصادی به دست مردم به عنوان یکی از اشکالات در کشور یاد کرد و افزود: سیاست را به دست مردم سپردیم و بیش از 40 سال است که نظام سلطه نتوانسته حتی آسیبی به آن وارد کند. در مسائل نظامی و بین المللی نیز شرایط به همین صورت است و امروز جمهوری اسلامی ایران از چنان اقتداری برخوردار است که هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند بدون نظر جمهوری اسلامی ایران تصمیمی در سطح منطقه بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دولت مصمم است کارها و امور اقتصادی را به دست مردم بسپارد و در این مسیر از ظرفیت های مردمی بسیج استفاده کند، گفت: بسیج جریان یا قشر خاصی نیست، بسیج در حقیقت همان مردم است. بسیج یک مکتب الهی است که تمام شئونات مردم را در بر می گیرد و محدود به سن و سال و جنسیت نمی شود.

دکتر مخبر با اشاره به مشارکت های گسترده مردم و بسیج در مواجهه با بحران های مختلف گفت: وقتی در یکی از کشورها زلزله و یا سیل رخ می دهد با وجود بکارگیری همه امکانات چند ماه درگیر هستند و نمی توانند مسائل را حل کنند اما در ایران به خاطر حضور بسیج، نیروهای مردمی و همه اصناف و جریان ها، این گونه بحران ها ظرف مدت کوتاهی حل و فصل می شود.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه معتقد هستم تاکنون تنها از 20 درصد ظرفیت بسیج و سپاه در اموری چون محرومیت زدایی استفاده شده است، خاطر نشان کرد: باید بتوانیم ظرفیت های گسترده بسیج و مردم را به صحنه بیاوریم و برای حل مشکلات کشور به خدمت بگیریم.

وی با اشاره به اهتمام ویژه دولت برای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بسیج اظهار امیدواری کرد دولت بتواند از این شجره طیبه برای حل مشکلات کشور استفاده کند و مردم بزودی ثمره آن را احساس کنند.

r_rsar
اخبار برگزيده