يا فاطِمَةُ الزَّهْراءُ، يَا بِنْتَ مُحَمَّدٍ، يَا قُرَّةَ عَيْنِ الرَّسُولِ، يَا سَيِّدَتَنا وَمَوْلاتَنا إِنَّا تَوَجَّهْنا وَاسْتَشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكِ إِلَى اللّٰهِ وَقَدَّمْناكِ بَيْنَ يَدَيْ حاجاتِنا، يَا وَجِيهَةً عِنْدَ اللّٰهِ اشْفَعِي لَنا عِنْدَ اللّٰهِ

      
دوشنبه 4 بهمن 1400 - 24 January 2022
شناسه خبر: 8495
تاریخ خبر: 1400/8/17
ساعت: 19:50
دکتر مخبر در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور:

کشور را جز با مدیریت و منابع مردم نمی توان اداره کرد / باید با مشارکت خیرین در سراسر کشور نهضت و جریان خیرین اشتغالزایی شکل گیرد / اشتغالزایی و معیشت مردم جزء اساسی ترین اولویت های دولت است

‎معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه کشور را جز با مدیریت و منابع مردم نمی توان اداره کرد، تصریح کرد:‌ باید با مشارکت خیرین در سراسر کشور نهضت و جریان اشتغالزایی شکل گیرد تا با کمک و همکاری دولت موضوع اشتغالزایی در کشور به پیش رود.

 دکتر محمد مخبر عصر امروز(دوشنبه) در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز راهی را آغاز و مستندی در کشور درست کردند که بعد از آن نهضت خیرین سلامت را شاهد بودیم و اکنون باید جریان خیرین اشتغالزایی در کشور را سازماندهی کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اشتغالزایی و معیشت مردم جزء اساسی ترین و اولویت های دولت است، ادامه داد: تمام دغدغه ها و نگرانی های دولت بحث معیشت مردم است که پایه آن اشتغالزایی است و کشور ایران با بهره گیری از امکانات و ظرفیت های فوق العاده می تواند در برابر معضلات، ده ها برابر امکان راه حل داشته باشد چراکه امکانات خدادادی غیرقابل شمارشی در کشور وجود دارد.

دکتر مخبر خطاب به خیرین مدرسه ساز کشور تصریح کرد: امکانات به لحاظ قانونی در مجلس و از نظر اجرایی در دولت در کنار خیرین مدرسه ساز است تا به اشتغالزایی کشور کمک کنند و این ظرفیت ها در کشور تا جایی است که در ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت از مبالغ ناچیز می توانستیم امکانات فوق العاده ای تحصیل کنیم که البته رسیدن به این مهم جز با مشارکت، خلاقیت و تعریف کار از سوی مردم امکان پذیر نبود.

دکتر مخبر ابراز امیدواری کرد، جریان خیرین اشتغالزایی به تبعیت از خیرین مدرسه ساز و خیرین سلامت به زودی در کشور راه بیفتد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت همراه و پشتیبان خیرین مدرسه ساز است و خیرین نیز باید مشکلات و نکات لازم را بیان کنند.

دکتر مخبر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان افزود: به جز 26 کشور دنیا هیچ کشوری مدارس خود را تعطیل نکرد تا جایی که اصناف و مشاغل بسته شدند اما کار مدارس به دلیل اهمیت موضوع همچنان ادامه داشت و امیدواریم با از بین رفتن و کمرنگ شدن ویروس منحوس کرونا کار مدارس با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی، به حالت قبل از شیوع این بیماری باز گردد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به اهمیت بحث رتبه بندی معلمان در مجلس و دولت اشاره و تصریح کرد: بحث رتبه بندی معلمان از برنامه های ابتدایی و وعده های مهم رییس جمهور بود که در حال حاضر این موضوع در دولت دنبال می شود و امیدواریم این بحث به زودی به سرانجام برسد.

دکتر مخبر نهضت مهارت آموزی در کنار ساخت مدارس و آموزش عالی را از دیگر اولویت های کنونی کشور برشمرد و ادامه داد: وضعیت مهارت آموزی در مدارس به گونه ای است که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی به دنبال آموزش مهارت می روند تا بتوانند شغلی پیدا کنند و زندگی خود را اداره نمایند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: نبود مهارت آموزی در مدارس نقصی است که جریان مدرسه ساز در کشور می تواند با ایجاد کانون های مهارت آموزی یا مباحث فنی حرفه ای به رشد مهارت‌آموزی در کشور کمک نماید.

دکتر مخبر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مدرسه سازی از اهداف اساسی کشور است، ادامه داد: دولت به بحث آموزش و مدرسه سازی اهتمام ویژه ای دارد و هیچ امری در کشور بالاتر از آموزش نیست چرا که زیربنای زندگی بشر است و گام برداشتن در این مسیر سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد.

دکتر مخبر همچنین با ذکر نکته ای از اوایل دوران تصدی بر ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: در زمان قبول مسئولیت این ستاد، مقام معظم رهبری توصیه هایی داشتند که جزو اولین و مهمترین نکات رهبر معظم انقلاب این بود که بسیار خوب است ستاد اجرایی فرمان امام هزار مدرسه در کشور بسازد و همین بزرگترین توصیه مقام معظم رهبری پایه ای شد تا مدرسه سازی در ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شود و این مسیر کماکان ادامه دارد.

همچنین در این مراسم پیش از سخنان دکتر مخبر از سردیس دو تن از خیرین مدرسه ساز نمونه کشوری با حضور معاون اول رییس جمهور رونمایی شد.

r_rsar
اخبار برگزيده