اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 7 تير 1401 - 28 June 2022
شناسه خبر: 8489
تاریخ خبر: 1400/8/16
ساعت: 15:20

بازدید سرزده معاون اول رییس جمهور از خوابگاه کوی دانشگاه تهران

دکتر محمد مخبر معاون اول رییس جمهور شب گذشته به صورت سرزده از خوابگاه کوی دانشگاه تهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نقطه نظرات دانشجویان قرار گرفت .

در این بازدید 2 ساعته که وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری نیز معاون اول رییس جمهور را همراهی میکرد ، دکتر مخبر با حضور در اتاق های ساختمان های 14 و 15 کوی دانشگاه به گفتگوی صمیمی و صریح با دانشجویان پرداخت.

وی همچنین در ساختمان شماره 4 که جمعی از جانبازان ، ایثارگران و دانشجویان معلول در آن حضور داشتند نیز حاضر شد و پای درددل و مسائل و مشکلات خاص ایشان نشست .

عدم تعویض امکانات رفاهی قدیمی ، کیفیت پایین غذاهای خوابگاهی و قیمت نامناسب آنها ، کمبود امکانات برخی اتاق ها ، عدم بازگشایی سالن های ورزشی کوی دانشگاه از جمله نکاتی بود که در این بازدید بدون واسطه و مستقیم با معاون اول رییس جمهور و وزیر علوم مطرح شد.

سلف دانشجویی کوی دانشگاه ، ساختمان های نیمه کاره ، آشپزخانه و دیگر بخش های کوی دانشگاه نیز مورد بازدید دکتر مخبر و دکتر زلفی گل قرار گرفت و در نهایت دستورات معاون اول رئیس جمهور برای تکمیل و تجهیز خوابگاه ها و همچنین تاکید برای هماهنگی بین دستگاه های مسئول از جمله وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه برای حل معضلات دانشگاهها که در شرف بازگشایی قرار دارند از جمله نکات این بازدید بود.

بازگشایی دانشگاه ها به عنوان مصوبه ستاد ملی کرونا به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های اساتید ، کارکنان و دانشجویان و خانواده های آنان بخش عمده ای از توجه مدیران آموزش عالی و روسای دانشگاهها را به خود معطوف کرده است .

در این راستا وضعیت مناسب خوابگاه ها و سلف ها و سالن های غذاخوری دانشگاه ههای سراسر کشور بعد از یک سال و نیم تعطیلی می تواند بخش عمده ای از نگرانی خانواده ها دانشجویان را برطرف کند.

 

 

r_rsar
اخبار برگزيده