اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 837
تاریخ خبر: 1393/12/12
ساعت: 09:01
با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛

افتتاح خط تولید بردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا

با حضور معاون اول رییس جمهور خط تولید بردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا به بهره برداری رسید.

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) با حضور در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، خط تولید بردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرآیند مپنا را مورد بهره برداری قرار داد.
معاون اول رییس جمهور همچنین به همراه وزیر نیرو و وزیر صنعت،معدن و تجارت از سالن تولید بردهای الکترونیکی SMT و اتاق تمیز بازدید کرد و در جریان ظرفیت‌های این مجموعه قرار گرفت.
اتاق تمیز شرکت مکو و خط تولید بردهای SMT قابلیت مونتاژ بردهای دقیق در کاربردهای حساس و کلاس صنعتی در حوزه نیروگاهی، ریلی و نفت و گاز را دارد.
این مجموعه توسط فیلترهای هپا از ورود هرگونه گردو غبار به محیط جلوگیری نموده و در فضای کنترل شده از نظر رطوبت و حرارت بردهای الکترونیکی لازم را توسط خطوط تمام اتوماتیک تحت استانداردهای صنعتی تولید می‌نماید. با ایجاد این مجموعه، شرکت مکو به تولید کنندگان تجهیزات و بردهای الکترونیکی نیروگاهی، ریلی و نفت و گاز تبدیل شده است.
گفتنی است معاون اول رییس جمهور سپس سامانه اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا در این شرکت  را رونمایی و از بخشهای مختلف آن بازدید کرد.
این سیستم کاملاً بومی و مبتنی بر استانداردهای جهانی است که قابلیت استفاده برای سیستم‌های مانیتورینگ را داشته و دارای محصول اختصاصی در تمامی سطوح سیستم‌های کنترل گسترده می‌باشد.
شایان ذکر است از سیستم کنترل ایرانی (MAPCS) در مگاپروژه‌های برون مرزی و از سیستم DCS در نیروگاه گازی نجف اشرف‌(حیدریه) استفاده شده است.

r_rsar
اخبار برگزيده