اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 29 اسفند 1401 - 20 March 2023
شناسه خبر: 8325
تاریخ خبر: 1400/4/16
ساعت: 16:10
معاون اول رییس جمهور در نشست با مدیران نیروگاه‌های بخش خصوصی تصریح کرد:

دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق کشور حمایت می‌کند/ امیدواریم با همکاری مردم، بخش خصوصی و دولت با کمترین هزینه از این مقطع عبور کنیم

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر تعامل و حمایت قاطع و جدی دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق کشور، گفت: صنعت برق یکی از مهمترین و ارزشمندترین بخش‌های صنعتی است که نقش بسزایی در توسعه کشور دارد.

دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق کشور حمایت می‌کند/ امیدواریم با همکاری مردم، بخش خصوصی و دولت با کمترین هزینه از این مقطع عبور کنیم

دكتر جهانگيري ظهر امروز(چهارشنبه) در نشست با مديران نيروگاه هاي بخش خصوصي كشور که وزیر نیرو نیز حضور داشت، با قدرداني از زحمات و خدمات فعالان صنعت برق كشور،‌ نيروي انساني متعهد و مجرب اين حوزه را از سرمايه هاي كشور توصيف كرد و افزود: توليد 60 درصد برق مورد نياز كشور توسط بخش خصوصي بيانگر توان و ارزش اين بخش است كه بايد از آن حمايت شود.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به گزارش هاي ارايه شده از سوي مديران نيروگاه هاي بخش خصوصي در خصوص توان واحدهاي تحت مديريت و نحوه مديريت بهتر انرژي براي عبور از اوج مصرف برق در كشور،‌ ابراز اميدواري كرد؛ با همكاري دولت، بخش خصوصي و مردم با كمترين هزينه از اين مقطع عبور كند.
دکتر جهانگیری افزود: امیدواریم با حل مشکلات ارزی و تامین منابع مالی در تابستان امسال، دغدغه های بخش خصوصی در صنعت برق برطرف شود و با كمك این بخش بتوانیم ظرفيت توليد برق در كشور را افزايش دهيم.
در اين جلسه هر يك از مديران بخش خصوصي راهكارهاي پيشنهادي خود را در خصوص نحوه افزايش توان توليد انرژي براي عبور از مقطع فعلي و نيز آينده بهتر براي صنعت برق از جمله به نحوه تأمين منابع مالي براي ساخت و تكميل نيروگاه هاي نيمه تمام در دست ساخت، پرداخت مطالبات شركتها از وزارت نيرو، مديريت رواني بازار، استفاده از امكانات ژنراتورهاي ديزلي دولتي و خصوصي و رفع موانع سرمايه گذاري بخش خصوصي در بخش انرژي هاي تجديدپذير و ... ارائه کردند.

 

r_rsar
اخبار برگزيده