اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 816
تاریخ خبر: 1393/11/29
ساعت: 12:33

دیدار دکتر جهانگیری با حضرت آیت الله سید سعید حکیم

معاون اول رییس جمهور در دیدار با حضرت آیت الله سیدسعید حکیم از مراجع شیعه در عراق گفت: امیدوارم نجف و کربلا به عنوان دو شهر نمونه و الگو ، از هر نظر مایه افتخار در سراسر جهان باشند.دکتراسحاق جهانگیری در این دیدار با ابلاغ سلام های گرم مقام معظم رهبری و دکتر روحانی به حضرت آیت الله سید سعید حکیم تصریح کرد: همواره نیازمند نظرات سازنده و راهگشای حضرت عالی هستیم و خوشحال می‌شویم از مشاوره‌های مرجعیت استفاده کنیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به توطئه‌ها و ستم‌های فراوان بر مسلمانان و بخصوص شیعیان جهان گفت: امیدوارم همه بتوانیم مسئولیت تاریخی خود را ایفا کرده و از حقوق مسلمانان و به ویژه شیعیان جهان دفاع کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد شرایط و تحولات جهان به گونه ای باشد تا حقوق مسلمانان و شیعیان در سراسر جهان محقق گردد.
معاون اول رییس جمهور همچنین هدف از سفر خود به عراق را پاسخ به دعوت رسمی نخست وزیر این کشور و پیگیری مسائل فی مابین تهران - بغداد عنوان کرد و گفت: امیدوارم روابط خوب اقتصادی میان دو کشور روز به روز توسعه پیدا کرده و بتوانیم گامی در جهت رفاه مردم مسلمان دو کشور برداریم.
حضرت آیت الله سید سعید حکیم، مرجع شیعیان در عراق نیز در این دیدار با تاکید براینکه مشکل اصلی مردم عراق مشکل اقتصاد و جمعیت نیست، گفت: مسائل اصلی ناشی از پایداری مردم این کشور برای حفظ هویت خود از طریق شرکت در انتخابات است.
وی با تاکید بر لزوم اتحاد، انسجام و همبستگی میان شیعیان جهان خاطرنشان کرد: آنچه در جهان امروز اتفاق می‌افتد تندروی‌های مذهبی است که نماینده آن داعش است و هدف اصلی این تندروی‌ها شیعیان هستند.
حضرت آیت الله حکیم با بیان اینکه بیشتر قربانیان در مقایسه با سایر گروه‌ها شیعیان هستند اظهار داشت: متاسفانه هنوز جهان حاضر نیست بپذیرد که شیعیان مورد حمله و کشتار جمعی واقع شده‌اند و سازمان ملل و شورای امنیت هم حاضر نیستند اعلام کنند که شیعیان هدف تروریست‌ها هستند.
وی با طرح این پرسش که اگر جهان به دنبال این است که از دشمنان شیعه حمایت کند پس چرا شیعیان متحد نمی‌شوند، تصریح کرد: ایران وعراق دو پایگاه اصلی شیعیان هستند و لازم است ظلم بر شیعیان را از طریق سازمانهای بین المللی پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: سیاستمداران شیعه مسئولیت تاریخی در این زمینه دارند و باید نسبت به احقاق حقوق شیعیان همه تلاش خود را بنمایند.

r_rsar
اخبار برگزيده