اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 813
تاریخ خبر: 1393/11/28
ساعت: 18:20

ملاقات نوری مالکی با معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران

نوری المالکی معاون رییس جمهور عراق با حضور در محل اقامت دکتر جهانگیری در بغداد با یکدیگر در خصوص مهمترین تحولات منطقه و آخرین وضعیت عراق گفتگو و رایزنی کردند.

دکتر اسحاق جهانگیری در این دیدار با قدردانی از نوری مالکی بخاطر تلاش در دوران نخست وزیری در جهت توسعه روابط گفت: همه مسئولین ایران نسبت به شما نگاه مثبتی دارند و بر نقش شما در گسترش مناسبات واقف هستند.
معاون اول رییس جمهور بر لزوم توسعه مناسبات و ارتقاء سطح روابط فیمابین تاکید و اظهار امیدواری کرد عراق بتواند دوران سخت را پشت سر گذاشته و از مشکلات عبور کند.
نوری المالکی معاون رییس جمهور عراق نیز در این ملاقات بر نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق و انتقال تجربیات در مبارزه با داعش قدردانی کرد و گفت: مشاوره و تجربیات ایران باعث شد عراق از محاصره سخت رها شود.
وی بر اهمیت همکاری کشورهای منطقه تاکید کرد و خواستار گسترش روابط و همکاریهای تهران - بغداد در جهت برقراری هرچه بیشتر ثبات و امنیت در منطقه شد.

r_rsar
اخبار برگزيده