اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 809
تاریخ خبر: 1393/11/28
ساعت: 11:56
دکتر جهانگیری در نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در بغداد:

مسیر توسعه روابط ایران و عراق مسیری برگشت ناپذیر است

معاون اول رییس جمهور خطاب به تجار و فعالان اقتصادی ایران گفت: مطمئن باشید مسیر توسعه روابط ایران و عراق مسیری برگشت ناپذیر است و باید در جهت گسترش مناسبات فی‌مابین تلاش کنیم.

دکتر اسحاق جهانگیری در جریان سفر به عراق، صبح امروز (سه‌شنبه) پس از بازدید از نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، در جمع تجار و بازرگانان ایرانی اظهار داشت: اراده مقامات و مسئولین دو کشور ارتقاء سطح روابط است و در این زمینه نقش فعالان اقتصادی و بازرگانان دو کشور نقشی پیشرو و تعیین کننده است.
معاون اول رییس جمهور افزود: وظیفه ما به عنوان دولت مردان این است که بسترهای مناسب را برای شما فعالان اقتصادی فراهم کنیم و موانع را از پیش رو برداریم تا بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
وی تصریح کرد: به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران بر عزم جدی کشورم برای ارتقاء همه جانبه مناسبات اقتصادی و تجاری با عراق تاکید می کنم و اطمینان دارم مسئولین دولت عراق و نخست وزیر این کشور نیز از اراده کافی برای این منظور برخوردار هستند.
دکتر جهانگیری در بخش دیگر سخنان خود به تحولات قیمت نفت و کاهش بهای آن نیز اشاره و خاطرنشان کرد:کاهش درآمد نفت چالش جدی برای ایران و عراق است؛ از این رو دو کشور باید برای توسعه اقتصاد و صنعت بدون اتکا بر نفت گامهای جدی بردارند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: البته ما این کاهش قیمت نفت را یک توطئه سیاسی علیه کشورهای مستقل می‌دانیم و امیدوارم با همت کشورهایی نظیر ایران وعراق نفت به قیمت و جایگاه واقعی خود بازگردد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و معاون وزیر بازرگانی عراق نیز در این مراسم با اشاره به اشتراکات تاریخی و ظرفیت‌های فراوان برای توسعه همکاری‌ها، بر لزوم گسترش مناسبات و روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

r_rsar
اخبار برگزيده