اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 12 مهر 1401 - 04 October 2022
شناسه خبر: 8056
تاریخ خبر: 1399/12/6
ساعت: 18:10

جلسه هیئت امنای فرهنگستان‌های کشور با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد / معاون اول رییس جمهور: یکی از وظایف فرهنگستان‌ها بررسی پیامد‌های کرونا در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است

جلسه هیئت امنای فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جلسه هیئت امنای فرهنگستان‌های کشور با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد / معاون اول رییس جمهور: یکی از وظایف فرهنگستان‌ها بررسی پیامد‌های کرونا در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه فرارسیدن میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین(ع) را تبریک گفت و با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی روسای فرهنگستان های کشور از عملکرد آنان قدردانی کرد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص بیماری کرونا بر حمایت همه بخش ها از تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با شیوع این بیماری تأکید کرد و گفت: کرونا علاوه بر مسائل سلامت مردم پیامدهای زیادی در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و به ویژه اجتماعی و زندگی انسان ها داشته است.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه فرهنگستان های کشور به تناسب ارتباط موضوع کرونا با زندگی مردم باید به مطالعه ابعاد و راهکارهای مقابله با تبعات کرونا بپردازند.
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: یکی از بخش هایی که پس از شیوع بیماری کرونا آسیب فراوانی دید بخش هنر و زندگی هنرمندان بود؛ زیرا تمام رشته های هنری وقتی می توانند عرضه شوند که مردم حضور داشته باشند و وقتی به دلیل رعایت ضوابط بهداشتی، برگزاری تجمعات منتفی می شود، هنرمندان آسیب می بینند و حتی ممکن است برخی از رشته های هنری به دست فراموشی سپرده شوند.
دکتر جهانگیری با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص عملکرد فرهنگستان ادب و زبان فارسی گفت: یکی از مطالبات اقوام ایرانی احیای زبان قومی آنها است، باید در عین توجه به زبان فارسی به عنوان محور همبستگی کشور به مطالبات آنها نیز پاسخ داده شود.
در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناروی و فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند؛ دستور کار هیئت امنای فرهنگستان ها در خصوص موضوع اداری، مالی، پشتیبانی و نیز گزارش حسابرسی صورت های مالی ارائه و به تصویب اعضا رسید.
همچنین آقایان مرندی، حداد عادل، داوری اردکانی و اسماعیلی به ترتیب گزارش اهم عملکرد و برنامه های پنج ساله فرهنگستان های علوم پزشکی، زبان و ادب فارسی، علوم و هنر را ارائه کردند.

r_rsar
اخبار برگزيده