اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 8001
تاریخ خبر: 1399/11/15
ساعت: 11:55
معاون اول رییس جمهور:

درباره برخی مسایل مرتبط با بودجه به رهبر معظم انقلاب نامه نوشتم/ مقام معظم رهبری خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی نوشتند به مسایل مطرح شده توجه شود/اگر بعد از این نامه جلسه‌ای با مسئولان دولت برگزار می‌شد، مسایل حل و فصل می‌شد

معاون اول رییس جمهور با اشاره ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخصوص مسایل مرتبط با بودجه سال ۱۴۰۰ کشور، گفت: اگر مجلس شورای اسلامی پس از ارسال آن نامه از سوی دفتر مقام معظم رهبری به رییس مجلس شورای اسلامی و تاکید بر توجه به مسایل، جلسه‌ای با مسئولان دولت برگزار می‌کردند، موارد اختلافی حل و فصل می‌شد.

درباره برخی مسایل مرتبط با بودجه به رهبر معظم انقلاب نامه نوشتم/ مقام معظم رهبری خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی نوشتند به مسایل مطرح شده توجه شود/اگر بعد از این نامه جلسه‌ای با مسئولان دولت برگزار می‌شد، مسایل حل و فصل می‌شددکتر جهانگیری ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره رد کلیات لایحه بودجه سال آینده کشور، اظهار داشت: بررسی کلیات بودجه یکی از مهمترین کارهای مجلس شورای اسلامی است که هر سال انجام می شود. وقتی لایحه ارسالی دولت از سوی نمایندگان رد می شود، معنایش این است که بحث بودجه به خوبی مدیریت نشده است.
وی گفت: در تاریخ 6 بهمن نامه ای خدمت مقام معظم رهبری نوشتم و برخی از مسایل بودجه را به ایشان توضیح دادم. این نامه ساعت 10:30دقیقه صبح ارسال شد و کمتر از دو ساعت و نیم بعد از دفتر مقام معظم رهبری تماس گرفتند که آقا پاسخ نامه را داده اند، بیایید و دریافت کنید. مدیریت یعنی این.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از رهبر معظم انقلاب در توجه به مسایل روز کشور و پاسخگویی سریع به نامه ارسال شده،‌ گفت: پاسخ خطاب به آقای قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی بود، با این تاکید که به مسایل مطرح شده در نامه توجه شود.
دکتر جهانگیری ادامه داد: اگر مجلس شورای اسلامی بعد از این دستور با مسئولان دولتی جلسه ای گذاشته بودند، به نظر من مسایل حل و فصل می شد و کار به اینجا نمی رسید.
دکتر جهانگیری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره سیاست رییس جمهور جدید آمریکا درخصوص برجام و امکان پایبندی به این قرارداد،‌ گفت: رییس جمهور آمریکا در مواضع و مناظره های انتخاباتی خود علیه سیاست های ترامپ و سیستم قبلی در خصوص برجام سخن گفته است و لابد باید به مواضعی که به مردم کشورش گفته است، پایبند باشد.

r_rsar
اخبار برگزيده