اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 7999
تاریخ خبر: 1399/11/14
ساعت: 18:50
معاون اول رییس جمهور تأکید کرد:

نیرو‌های متخصص و تحصیلکرده استان کرمان از مزیت‌های کم نظیر این استان هستند / کرمان در بخش معادن، سنگ آهن و مس استانی پرظرفیت است / تأکید دکتر جهانگیری بر تکمیل زیرساخت‌های استان کرمان

جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور عصر امروز(سه شنبه) برگزار شد.

نیرو‌های متخصص و تحصیلکرده استان کرمان از مزیت‌های کم نظیر این استان هستند / کرمان در بخش معادن، سنگ آهن و مس استانی پرظرفیت است / تأکید دکتر جهانگیری بر تکمیل زیرساخت‌های استان کرمان

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه استان کرمان را از استان های پرظرفیت و مهم کشور برشمرد و گفت: روند توسعه استان کرمان در سال های اخیر از شتاب مناسبی برخوردار شده که لازم است این روند با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه استان کرمان در بخش معادن، سنگ آهن و مس استانی پرظرفیت است، خاطرنشان کرد: نیروهای تحصیلکرده و متخصص در استان کرمان نیز از مزیت های کم نظیر این استان است.
دکتر جهانگیری با تأکید بر اینکه مشکل کم آبی استان کرمان از مهم ترین مسایل این استان محسوب می شود، تصریح کرد: انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان طرحی مهم و بزرگ بود که در دوره ای کوتاه به اجرا رسید و پیام روشنی را در کشور به همراه داشت که باید از منابع آب دریای عمان، خلیج فارس و آب های آزاد در جهت توسعه کشور بیش از پیش استفاده کنیم.
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: تکمیل زیرساخت های استان کرمان نظیر راه و راه آهن از مهم ترین نیازهای توسعه و پیشرفت استان است که در این راستا اتصال جیرفت به بندر جاسک از طریق خطوط ریلی یکی از برنامه های مهم دولت است. جاسک در آینده یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل دریایی خواهد بود و دولت طرح ها و برنامه های بسیار پراهمیتی نظیر صادرات نفت خام از جاسک و ایجاد بندری بزرگ در این منطقه را در دستور کار خود دارد.
دکتر جهانگیری با یادآوری اینکه استان کرمان در بخش گازرسانی نیازمند توجه بیشتری است، گفت: این کاستی در بخش روستایی بیشتر است که لازم است با تمرکز جدی از سوی وزارت نفت شاهد گازرسانی به مناطق روستایی استان کرمان باشیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه استان کرمان با وجود کم آبی، استانی مهم در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: البته گاهی آسیب هایی به محصولات کشاورزی استان وارد می شود و اتفاقاتی نظیر سرمازدگی و طوفان شن که نمونه آن اخیراً در منطقه رودبار مشاهده شد، باعث خسارت به کشاورزان استان می شود.
در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به بیان مهم ترین مسایل و کاستی های کلان استان پرداختند و دغدغه های حوزه های انتخابیه خود را نیز مطرح کردند.
ایجاد راه آهن، تکمیل راه های مواصلاتی، کمک به خودروسازی استان، افزایش تخت های بیمارستانی و توجه به بخش آب، برق و گاز استان از مهم ترین مطالبات نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی بود که در این جلسه مطرح شد.

r_rsar
اخبار برگزيده