اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 7991
تاریخ خبر: 1399/11/12
ساعت: 10:35
دکتر جهانگیری:

روحیه ریسک پذیری در کار‌های صنعتی اهمیت فراوانی دارد/ هر استانی که زمینه فعالیت بخش خصوصی را فراهم کرده در مسیر توسعه قرار گرفته است/ نباید با تنگ نظری و رقابت‌های محلی از فعالیت بخش خصوصی جلوگیری شود

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه روحیه ریسک پذیری در کار‌های صنعتی جزو مهمترین موضوعات است، گفت: با احتیاط بی مورد، عمر و زمان طولانی به هدر می‌رود و اگرچه ممکن است گاهی در ریسک کردن با شکست مواجه شویم، اما معمولاً افراد ریسک پذیر موفق بوده اند.

روحیه ریسک پذیری در کار‌های صنعتی اهمیت فراوانی دارد/ هر استانی که زمینه فعالیت بخش خصوصی را فراهم کرده در مسیر توسعه قرار گرفته است/ نباید با تنگ نظری و رقابت‌های محلی از فعالیت بخش خصوصی جلوگیری شوددکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(یکشنبه) در آیین افتتاح کارخانه پارس کیمیا کلر خوزستان با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وسالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور عزیزمان ایران، گفت: انقلاب اسلامی با آرمان های بزرگ امام خمینی(ره) پیروز شد و مقام معظم رهبری نیز بر این آرمان ها تاکید داشته اند که باید تلاش کنیم این آرمان ها محقق شوند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به آرمان استقلال و آزادی که امام خمینی(ره) آن را ترسیم کرد، اظهار داشت: نظامی که با اسلامیت و جمهوریت اداره شود یکی از خواسته های مهم مردم کشور بود که در برابر گلوله های رژیم گذشته این خواسته را فریاد زدند و توانستند آن را محقق کنند و امیدوارم ما بتوانیم استقلال را در همه ابعاد و جنبه های مختلف در کشور داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به افتتاح کارخانه پارس کیمیا کلر در شوشتر، اظهار داشت: کار فعالان اقتصادی و راه اندازی واحدهای تولیدی در راستای استقلال اقتصادی است و ایجاد اشتغال برای جوانان و عدم وابستگی کشور به کالاهای خارجی و نیز تامین ارز برای واردات کالاهای مورد نیاز از دیگر ابعاد تحقق استقلال در کشور است که با تلاش های فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران صورت می گیرد.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: سیاست های نظام جمهوری اسلامی و علم اقتصاد تاکید دارد که بخش خصوصی باید میدان دار اصلی اقتصاد باشد و لازم است که زمینه فعالیت بخش خصوصی در اقتصاد کشور فراهم شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به سیاست های اصل 44 قانون اساسی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد،‌ گفت: براساس این سیاست ها بنگاه هایی که همواره در اختیار دولت بوده باید به بخش خصوصی واگذار شود و به نحوی زمینه سازی شود که بخش خصوصی بتواند کارهای بزرگ انجام داده و صنایع، معادن و خدمات عظیم که منحصر به دولت بوده را در اختیار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هر استان، شهرستان و منطقه ای که فضای بهتری برای بخش خصوصی فراهم کرده توانسته در مسیر توسعه قرار گیرد و هر منطقه ای که به دلیل تنگ نظری و رقابت های محلی زمینه حضور بخش خصوصی را محدود کرده از مسیر توسعه عقب افتاده است.
دکتر جهانگیری شهر شوشتر را شهری تاریخی، فرهنگی و شهر حضور علما و بزرگان توصیف کرد و افزود: خوشبختانه شوشتر یکی از شهرهایی است که زمینه بخش خصوصی را به شکل مطلوب فراهم کرده که باید از مسئولین این منطقه قدردانی کنیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای متعدد استان خوزستان، خاطر نشان کرد: البته استان خوزستان چالش ها و تنگناهای جدی نیز پیش رو دارد که امیدوارم با اتکا به ظرفیت ها بتوانیم این چالش ها را برطرف کنیم.
وی همچنین با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در این مراسم در خصوص آب، گفت: اوایل دولت دوازدهم در شرایطی که کشور با خشکسالی مواجه بود، موضوع سد گتوند و آب به یکی از مسائل اصلی خوزستان تبدیل شده بود که وزارت نیرو از دانشگاه تهران خواست این موضوع را مورد مطالعه قرار دهد.
دکتر جهانگیری افزود: ایده ای که امروز در این مراسم مطرح شد اگر منطبق با مطالعه انجام شده باشد قطعا وزارت نیرو استقبال می کند.
معاون اول رییس جمهور افزود: هر چه بتوانیم به سمت تامین زنجیره تولید حرکت کنیم به مصلحت واحدهای صنعتی کشور است و شرایط بهتری را برای تولید فراهم خواهد کرد.

r_rsar
اخبار برگزيده