اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 791
تاریخ خبر: 1393/11/21
ساعت: 12:11
دکتر جهانگیری در جلسه شورای اداری استان کرمان:

کرمان باید استان پیشتاز در استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری باشد

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی محدودیت های پیش روی توسعه استان کرمان از جمله کمبود منابع آب ،گفت: البته کمبود آب و خشکسالی مشکلی است که تقریباً تمام کشور با آن دست به گریبان است و انتظار ما این است که استان کرمان در استفاده از روشهای نوین آبیاری و مدیریت بهینه منابع آب استان پیشتاز باشد.

دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمان با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر قرار باشد در پایان قرن بیستم یک انقلاب مردمی به ثبت برسد، بی‌تردید انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب در این قرن خواهد بود.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ملت ایران بدون توسل به زور اسلحه و اقدامات نظامی در برابر یک رژیم به پیروزی رسیدند، تصریح کرد: پیروزی مردم ایران با استفاده از منطق، اعلامیه و سخنرانی بود و در حقیقت به تعبیر زیبای امام خمینی(ره) پیروزی انقلاب، پیروزی" گل در مقابل گلوله" بود که توانست با این روش پیام خود را به مردم دنیا منتقل کند.
وی پیروزی انقلاب اسلامی را نتیجه اعتماد مردم به امام خمینی(ره)‌و نیز اعتماد امام(ره) به مردم دانست و افزود: عصر 21 بهمن سال 57 که شدیدترین حکومت نظامی در کشور حاکم بود و به مردم هشدار داده شده بود که از منازل خود خارج نشوند، امام خمینی(ره) به مردم گفت: به حکومت نظامی اعتنا نکنید و مردم نیز با اعتماد به امام به خیابانها ریختند و قائله را ختم کردند.
دکتر جهانگیری از انقلاب اسلامی بعنوان دوای درد مردم کشورهای منطقه یاد کرد و گفت: این انقلاب دوای درد کشورهایی است که به دنبال مردم سالاری، آزادی خواهی و استقلال طلبی هستند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: البته ممکن است برخی نواقص در اداره کشور وجود داشته باشد و ما مدعی آن نیستیم که همه مسائل آن طور که مورد انتظار است محقق شده اما امیدوارم بتوانیم با تلاش روز افزون، آرمانهای امام و شهدا را به طور کامل در کشور محقق سازیم.
وی در ادامه با تاکید براینکه 22 بهمن می تواند نمایش انسجام ملت ایران و بیانگر امید مردم به آینده کشور خود باشد، خاطرنشان کرد: اگر این نمایش به شکل مطلوب به دنیا عرضه شود، چهره خوبی از ایران برای بیرون از کشور ترسیم خواهد شد.
دکتر جهانگیری با فراخوان مردم به حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن ادامه داد: ملت ایران در سطح دنیا دشمنان و دوستانی دارند و اگر دشمنان این انسجام را مشاهده کنند مایوس شده و در مقابل دوستان ما دلگرم می‌شوند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط منطقه و چالش‌ها و التهاباتی که در منطقه حاکم است، افزود: مشکلات منطقه و بخصوص پدیده جدیدی که تحت عنوان داعش بروز کرده و هر روز به قتل و کشتار و جنایت دست می‌زند تنها مربوط به منطقه ما نیست بلکه این جریان در تلاش است تا اسلام هراسی را تقویت کرده و دین اسلام رایک دین خشونت آمیز جلوه دهد که اگر این موضوع را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم، به این نتیجه خواهیم رسید که یک جریان صهیونیستی ضد اسلام، پشت این مسائل وجود دارد.
وی اضافه کرد: ایران در منطقه از نظر امنیت لنگر ثبات است و غرب فهمیده است که برای حل مشکلات منطقه تنها ایران است  که می تواند به شکل اثرگذار داعش را متوقف کند و تا کنون نیز شاهد آن بوده ایم که مردم کشورهای عراق و سوریه با کمک و راهنمایی ایران توانسته اند در مقابل داعش مقاومت کنند.
دکتر جهانگیری در ادامه سخنان خود با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید برای اتخاذ سیاست تعامل سازنده با دنیا گفت: دولت با علم به اینکه تحریم‌ها ظالمانه و غیرقانونی است، مسیر گفتگو را برای حل مشکلات در پیش گرفت و راه تعامل را با غرب باز کرد و زبده‌ترین تیم دیپلماسی که اعتماد کامل به آنها داریم در این زمینه فعال شد و مقام معظم رهبری نیز همواره در تایید این تیم سخن گفته اند.
معاون اول رییس جمهور از تثبیت حقوق هسته ای ملت ایران به عنوان یکی از دستاوردهای مذاکره یاد کرد و افزود: دنیا که تا پیش از آن حاضر نبود در خصوص حقوق هسته‌ای ایران حرف بزند امروز این موضوع را پذیرفته و در کنار آن بخشی از بنیان‌های تحریم نیز از بین رفته است.
وی ادامه داد: در مدت سپری شده از دولت یازدهم فضای بین المللی به گونه ای تغییر کرده که تحریم کنندگان ایران که تا قبل از آن هر دو سه ماه یکبار تحریم جدیدی وضع می کردند، دیگر تحریم تازه‌ای به تصویب نرساندندو ما مطمئن هستیم همانگونه که رهبر معظم انقلاب بر دستیابی به یک توافق خوب تاکید کردند، خواهیم توانست این مذاکرات را به نتیجه برسانیم.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند " توافق نکردن بهتر از توافق بد است"؛ دولت تدبیر وامید نیز به دنبال توافق بد نیست و ما می ‌خواهیم ضمن رعایت حقوقمان،همه تحریم ها نیز لغو شود و مردم ایران بتوانند همانند سایر کشورها از حقوق خود استفاده کنند.
دکتر جهانگیری در ادامه سخنان خود، ازکرمان به عنوان استانی با پتانسیل های زیاد یاد کرد و گفت: این استان مقام اول معدنی کشور را داراست که می تواند بیش از پیش توسعه پیدا کند.
وی از انسجام داخلی در استان کرمان و مدیریت خوب و یکپارچه این استان  نیز ابراز خرسندی کرد و گفت: این مزیت ها، سرمایه‌ای است که می‌تواند مشکلات استان را حل کند و مسیر توسعه را پیش روی آن قرار دهد.
معاون اول رئیس جمهور در پایان سخنان خود از آقای رزم حسینی به عنوان استانداری پرانگیزه و خوش فکر یاد کرد و از حمایت های نماینده ولی فقیه در کرمان و نمایندگان این استان قدردانی کرد.

r_rsar
اخبار برگزيده