اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 789
تاریخ خبر: 1393/11/21
ساعت: 09:45
با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد؛

واگذاری ماشین آلات عمرانی ـ خدماتی به شهرداریهای زیر 50 هزار نفر جمعیت

با حضور معاون اول رییس جمهور مرحله نخست واگذاری ماشین آلات عمرانی ـ خدماتی به شهرداریهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و دهیاریها آغاز شد.

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) در نهمین روز از دهه فجر با حضور در وزارت کشور، آغاز مرحله نخست واگذاری ماشین آلات عمرانی ـ خدماتی به شهرداریهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و دهیاریها در وزارت کشور را کلید زد.
د راین مرحله ، 1393 دستگاه آماده تحویل به شهرداریهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و دهیاریهاست و این ماشین آلات سبک و سنگین شامل ماشین آتش نشانی، ماشین حمل زباله، لودر، مینی لودر، کمپرسی و تجهیزات امداد و نجات می‌باشد.
گفتنی است در این راستا براساس نیاز سنجی‌های صورت گرفته از شهرداریها و دهیاریهای سراسر کشور و با تدوین مشخصات فنی ماشین آلات مورد نیاز توسط کمیته‌های فنی مربوطه، 13 مناقصه عمومی دو مرحله ای ازسوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور انجام و با تولید کنندگان ماشین آلات عمرانی و خدماتی برای خرید 4800 دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین قرارداد منعقد شده است.
به پیشنهاد وزارت کشور و با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 93 به وزارت کشور (سازمان شهرداریها و دهیاریها) اجازه داده شده که در سال جاری 20 درصد از وجوه تبصره 2 ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده معادل 6 هزار میلیارد ریال که در اختیار آن وزارتخانه قرار می گیرد را برای کمک و تامین ماشین آلات خدماتی و عمرانی شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و دهیاریها هزینه نمایند.

r_rsar
اخبار برگزيده