اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 787
تاریخ خبر: 1393/11/20
ساعت: 17:11
دکتر جهانگیری در مراسم افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم کرمان:

تصمیمات دولت در عرصه اجتماعی برپایه تدبیر اتخاذ خواهد شد

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه دولت برای اتخاذ تصمیماتی که آثار اجتماعی دارد، با تدبیر و منطق عمل می کند و حتماً نظر صاحب نظران و ذینفعان را مدنظر قرار خواهد داد، خطاب به خانواده تامین اجتماعی گفت: دولت به هیچ عنوان تصمیمی که موجب بر هم زدن آرامش شما شود را اتخاذ نخواهد کرد.دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم کرمان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افزود: انقلاب اسلامی که در اواخر قرن بیستم به وقوع پیوست بی‌تردید مردمی ترین انقلاب این قرن در تاریخ لقب خواهد گرفت.
معاون اول رییس جمهور افزود: امام خمینی(ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی به سمت خشونت نرفت بلکه با اندیشه مردم سروکار داشت و اعتماد آحاد جامعه را به خود جلب کرد و راه جدیدی برای مردم دنیا باز کرد.
دکتر جهانگیری ادامه داد: بر همه ما و خصوصاً‌مسئولین واجب است که راه امام و شهدا را ادامه دهیم و انقلاب را سرزنده و جوان و با نشاط نگه داریم زیرا این انقلاب امروز همان چیزی است که کشورهای منطقه به آن احتیاج دارند.
معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم کرمان اظهار داشت: من در جریان مشکلات درمانی این استان هستم و دولت اهتمام دارد که راهکاری برای رفع این مشکلات پیدا کند و مطمئن هستم مسئولین استان و دست اندرکاران وزارت بهداشت دغدغه های درمانی مردم استان کرمان را برطرف خواهند کرد.
دکتر جهانگیری سازمان تامین اجتماعی را یکی از نمادهای فرسودگی سازمانی در دوره مدیریتی قبل دانست و گفت: متاسفانه در شرایطی که مردم گرفتار مشکلات بودند این سازمان همواره با حواشی و مشکلات روبرو بود که این مسائل به جز فرسودگی سازمانی چیز دیگری در بر نداشت و مردمی که باید از این سازمان منتفع می شدند هر روز  در خصوص حواشی این سازمان مطالبی می شنیدند.
دکتر جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آرامش حاکم بر فضای اقتصادی کشور، به تشنج حاکم بر اقتصاد در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: همه به یاد داریم که در سالهای گذشته فضای اقتصادی به گونه ای بود که هیچ کس نمی توانست حتی وضعیت دو ساعت بعد را پیش‌بینی کند.
وی با تاکید براینکه امروز این فضا آرام شده و بسیاری از مشکلات برطرف گردیده خاطرنشان کرد: البته مدعی آن نیستیم که همه مشکلات حل شده زیرا توسعه کشور، رسیدن به رونق اقتصادی و حل مسئله بیکاری به زمان زیادی نیاز دارد و هنوز باید کارهای فراوانی انجام شود.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید بر دو موضوع به صورت موازی تمرکز کرد گفت: دولت در کنار تلاش برای توسعه کشور و حل مشکلات اقتصادی، وضعیت معیشت مردم را نیز مدنظر قرار داد و برای بهبود رفاه و معیشت مردم گامهای مهمی برداشت.
معاون اول رییس جمهور روند رو به رشد تورم را از اصلی ترین مشکلات مردم درآغاز بکار دولت تدبیر وامید دانست و افزود: دولت برای کنترل تورم باید شرایط سختی را می پذیرفت و خود را تحت انضباط مالی قرار می‌داد و امروز شاهد آن هستیم که تورم 40 درصدی به 16 درصد رسیده و این یعنی هنوز گرانی وجود دارد اما میزان رشد آن 16 درصد است و نه 40 درصد.
دکتر جهانگیری یکی دیگر از مشکلات پیش روی مردم کشور را مسئله بهداشت و درمان عنوان کرد وافزود: با تاکید دکتر روحانی برای حل مشکلات درمانی مردم راهکاری در نظر گرفته شد و طرح تحول نظام سلامت اجرا گردید و امروز در هر محفلی که حضور پیدا می کنیم همه از اجرای این طرح ابراز خرسندی می کنند زیرا شرایط متفاوت شده و هزینه‌های بستری در بیمارستانهای دولتی به 5 الی 6 درصد رسیده است.
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: خوشبختانه مردم متوجه هستند که دولت به طور همزمان هم مسیر توسعه و رشد اقتصادی را دنبال کرده و هم به معیشت و رفاه مردم توجه دارد و امیدواریم به فضل الهی بتوانیم هر دو موضوع را سامان دهیم و مردم ایران به جایگاهی برسند که دیگر دغدغه درمان‌،امنیت غذایی ، آموزش و سایر مسائل را نداشته باشند.

r_rsar
اخبار برگزيده