اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 779
تاریخ خبر: 1393/11/19
ساعت: 16:41
در دیدار سفیر کرواسی در ایران صورت گرفت؛

تاکید دکتر جهانگیری بر گسترش روابط اقتصادی تهران – زاگرب

معاون اول رییس جمهور بر لزوم گسترش روابط ایران و کرواسی تاکید کرد و با ابراز ناخرسندی از حجم اندک مبادلات تجاری میان دو کشور گفت: روابط اقتصادی و تجاری ایران و کرواسی متناسب با روابط سیاسی دیرینه دو کشور نیست و تهران آمادگی دارد سطح روابط خود را با زاگرب افزایش دهد.

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار " استریبورکیکرتس" سفیر کرواسی در ایران با تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در کرواسی اظهار داشت: ایران علاقمند است همکاریهای خود را با کرواسی در کلیه زمینه‌های اقتصادی ارتقاء دهد.
معاون اول رییس جمهور از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای احیاء کمسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور خبر داد و افزود: این کمیسیون می تواند به بسط روابط تجاری و گسترش همکاریهای اقتصادی تهران ـ زاگرب کمک کند.
دکتر جهانگیری همچنین بر لزوم تبادل هیئت های بلند پایه میان دو کشور تاکید و خاطرنشان کرد: ایران و کرواسی از ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری برخوردار هستند و تبادل هیئت‌ها می تواند به فعال شدن ظرفیت های موجود و توسعه مناسبات فی‌مابین منجر شود.
سفیر کرواسی در ایران نیز در این ملاقات با بیان اینکه دو کشور از روابط دیرینه و سنتی خوبی برخوردار هستند گفت: ایران از اولین کشورهایی بود که استقلال کرواسی را به رسمیت شناخت و ما این موضوع را به خاطر سپرده و آن را فراموش نخواهیم کرد.
 " استریبورکیکرتس" با اشاره به سفر مقامات ایرانی از جمله رییس مجلس شورای اسلامی کشورمان به کرواسی، این سفرها را آغاز تحرکی جدید در روابط دو کشور و بخصوص توسعه روابط پارلمانی ایران و کرواسی دانست.
وی با تاکید براینکه سطح همکاریهای اقتصادی از حد انتظار پایین تر است خاطرنشان کرد: روابط تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی متناسب با روابط خوب سیاسی دو کشور نیست و ظرفیت‌های فراوان دو کشور برای توسعه همکاریها ایجاب می کند که سطح روابط اقتصادی فیمابین را گسترش دهیم.
سفیر کرواسی در ایران همچنین ضمن اعلام علاقمندی شرکتهای کرواسی به حضور در بازار ایران افزود: زمینه‌های فراوانی برای توسعه روابط میان دو کشور وجود دارد و تهران و زاگرب می‌توانند در همه زمینه‌ها از جمله انرژی، فناوری اطلاعات ، داروسازی، صنعت و  گردشگری همکاریهای خود را گسترش دهند.

r_rsar
اخبار برگزيده