اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 759
تاریخ خبر: 1393/11/7
ساعت: 09:54
دکتر جهانگیری در جلسه شورای اداری استان هرمزگان:

دولت نشان داده که می‌تواند پای میز مذاکره با قدرت از حقوق ملت ایران دفاع کند

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت مصمم است مسائل هسته‌ای را حل کند و گفتگوها را به نتیجه برساند، گفت: باورمان این است که گفتگو و تعامل بهترین راهی است که در این راستا در پیش گرفته ایم زیرا منطق و استدلالمان قوی است و دولت نشان داده است که می تواند پای میز مذاکره با قوت و قدرت از حقوق ملت ایران دفاع کند

دکتر اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان هرمزگان با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام خمینی(ره) به ایران و ایرانی اعتبار داد و به این کشور آزادی و استقلال بخشید وامیدواریم بتوانیم به آرمانهای امام راحل عمل کنیم.

معاون اول رییس جمهوربا اشاره به توانمندی تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان تصریح کرد: مقام معظم رهبری مکرر از تیم مذاکره کننده حمایت کرده‌اند و به آنها اعتماد دارند، زیرا ایشان مشروح مذاکرات رامطالعه می‌کنند و شاهد هستند که تیم مذاکره کننده آنجا که لازم است با قاطعیت و جایی که نیاز است با تعامل رفتار می کند.

دکتر جهانگیری افزود: دنیا هم امروز پذیرفته که با مردمی متمدن و دولتی قوی و منسجم روبروست که از موضع خود کوتاه نخواهند آمد زیرا ما مصمم هستیم از طریق مذاکره به حقوق هسته ای خود دست پیدا کنیم و هم می خواهیم دغدغه دیگران را برطرف سازیم.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به آشوبها و تنش های موجود در سطح منطقه و جنایاتی که در گوشه و کنار منطقه به نام اسلام انجام می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز داعش چهره زشتی از اسلام را ترسیم کرده و به جای آنکه در دنیا چهره حقیقی اسلام که رحمت و محبت است به نمایش گذاشته شود، چهره ای خشونت بار از اسلام در سطح جهان تبلیغ می شود.

وی با بیان اینکه ایران در سطح منطقه کشوری باثبات و آرام است، تصریح کرد: شیعه و سنی در ایران همانند برادر با هم زندگی می کنند و به عقاید یکدیگر احترام می گذارند.

دکتر جهانگیری ایران را کشوری مقتدر در سطح منطقه دانست و گفت: همه دنیا می دانند که برای آرام کردن منطقه، همکاری ایران ضروری است زیرا با وجود تشکیل ائتلاف میان چندین کشور برای مقابله با داعش، این ائتلاف پیشرفت چندانی نداشته و همه می دانند تنها ایران قادر است داعش را زمین گیر کند؛ همانطور که در عراق و سوریه با حمایت و مشاوره ایران و مقاومت مردم این کشورها داعش در حال عقب نشینی است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه اقتدار یک نظام از انسجام داخلی آن بوجود می آید اظهار داشت: باید از انسجام داخلی کشورمان پاسداری کنیم زیرا انسجام بزرگترین سرمایه یک نظام است و نباید به بهانه های واهی به یکدیگر برچسب بزنیم.

وی افزود: در دولت تدبیر وامید تلاش شده که هیچ مدیری به دلیل گرایشهای شخصی کنار گذاشته نشود و هرکس با هر گرایشی احساس کند که می تواند در فضایی پرنشاط برای توسعه کشور کار کند.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در بخش اقتصاد گفت: نوسانات لحظه ای و عدم ثبات در بازار، تورم بالا و رشد منفی اقتصاد از مشکلات پیش روی دولت بود که از آنها عبور کردیم.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد:‌مدیران برای حل مشکلات نباید تنها به دنبال منابع و اعتبارات باشند زیرا در صورتی که منابع وجود داشته باشد افراد ضعیف نیز می توانند کارهایی انجام دهند اما یک مدیر خوب باید در شرایط سخت خلاقیت به خرج دهد و بتواند منابع خلق کند.

دکتر جهانگیری به موضوع کاهش بهای نفت نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در سالهای قبل، بیش از دو میلیون و سیصد هزار بشکه نفت به قیمت بالای 100 دلار فروخته می شد اما امروز تنها یک میلیون بشکه نفت آنهم با قیمت حدود 40 دلار به فروش می رسد.

وی ادامه داد: اگر ایجاد این شرایط برای تسلیم شدن ماست، ما تسلیم نمی شویم زیرا با روحیه و غیرت ما سازگار نیست اما در عین حال وجود مشکلات را نیز منکر نمی شویم زیرا انکار مشکلات نادرست است و اطمینان داریم که می توانیم مشکلات را حل کنیم.

معاون اول رییس جمهور کسری بودجه و مشکل در تراز پرداخت را از جمله پیامدهای کاهش بهای نفت عنوان کرد و گفت: در بخش بودجه مهمترین کاری که باید انجام شود صرفه جویی است و مدیران باید ضمن صرفه جویی تلاش کنند تا از منابع محدود بالاترین کارایی و بهره وری را ایجاد نمایند.

وی حل مشکل تراز پرداخت‌ها را نیز از طریق توسعه صادرات غیرنفتی و نیز پرهیز از واردات غیرضروری میسر دانست و افزود: ظرفیت‌های کشور به گونه‌ای است که می توان کاهش درآمدهای ارزی را از طریق صادرات کالا و خدمات جبران کرد البته لازمه این امر آن است که از صادرکننده حمایت شود و مسیر فعالیت او هموار گردد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه اظهار داشت: هرمزگان قطب صادرات و واردات کشور است و تعدادی از مهمترین واحدهای صنعتی در این استان مستقر هستند

وی اضافه کرد: اگر سواحل بی نظیر استان هرمزگان در هر کشور دیگری بود، از آن بعنوان بهترین نقطه توسعه استفاده می کردند.

دکتر جهانگیری با قدردانی از مقام معظم رهبری به دلیل تاکیدات ایشان بر توسعه سواحل جنوبی کشور گفت: دولت یازدهم نیز با آغاز بکار خود توجه به سواحل مکران و سواحل جنوبی کشور را بعنوان یکی از اولویت‌های خود قرار داده و برای توسعه این سواحل برنامه‌ریزی کرده است.

در این جلسه وزرای راه و شهرسازی، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در سخنانی نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص ظرفیت های استان هرمزگان ارایه کردند و به بیان توضیحاتی پیرامون برنامه های خود برای فعال نمودن این ظرفیت ها پرداختند.

مشاور رییس جمهور و دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت قاچاق سوخت در کشور ارایه کرد و با تاکید براینکه بخش زیادی از قاچاق سوخت در استان هرمزگان صورت می گیرد، گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های این ستاد برای جلوگیری از قاچاق سوخت ارایه کرد.

وی همچنین به قاچاق کالا و ارز نیز اشاره و از سازماندهی مبارزه قانونمند و برخورد با عناصر موثر در قاچاق کالا و ارز در کشور خبر داد و افزود: با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرارگاهی در این خصوص در استان هرمزگان ایجاد شده و برنامه‌ریزی هایی برای مقابله با قاچاق سوخت در این استان شکل گرفته است.

در این نشست استاندارهرمزگان نیز گزارشی از وضعیت استان، شاخص های اقتصادی و میزان بیکاری ارایه کرد و نیازها و پیشنهادات خودرا برای حل مشکلات مطرح کرد.

گفتنی است رییس مجمع نمایندگان مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، رییس اتاق بازرگانی، رییس خانه صنعت و معدن و رییس خانه کشاورز استان هرمزگان نیز هرکدام دقایقی را به ارایه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

r_rsar
اخبار برگزيده