اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 13 آذر 1401 - 04 December 2022
شناسه خبر: 754
تاریخ خبر: 1393/11/6
ساعت: 11:39

دکترجهانگیری: طرح‌های مربوط به نفت و گاز در دولت یازدهم از تحرک خوبی برخوردار بوده است

معاون اول رییس جمهور در جریان بازدید از شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر وامید پروژه‌های مربوط به نفت و گاز از تحرک ویژه‌ای برخوردار بوده و شاهد تحول در اینگونه پروژه‌ها هستیم.

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان هرمزگان ازبخشهای مختلف پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بازدید کرد و از اعتبارات هزینه شده و زمان تکمیل این پروژه مطلع شد.

معاون اول رییس جمهور همچنین در نشستی با حضور مدیران پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بر لزوم سرعت بخشیدن به روند تکمیل این پروژه تاکید کرد و از تلاشگران و دست اندرکاران آن قدردانی نمود.

وی در این جلسه پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس را از مهمترین طرح های در دست اجرای کشور برشمرد و گفت: این پروژه به جهت کیفیت فرآورده‌های نفتی که قرار است تولید کند از اهمیت زیادی برخوردار است.

معاون اول رییس جمهور از این پروژه به عنوان طرحی ملی و کاری بزرگ یاد کرد و افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر وامید پروژه‌های مربوط به نفت و گاز از تحرک ویژه‌ای برخوردار بوده و شاهد تحول در اینگونه پروژه‌ها هستیم.

دکتر جهانگیری با اشاره به برخی موانع و مشکلات پیش روی تکمیل این پروژه از اهتمام و نگاه ویژه دولت برای رفع موانع پیش روی این طرح خبر داد و افزود: از مسئولین این پروژه انتظار داریم دغدغه‌های موجود نسبت به نحوه اداره و اجرای پروژه را هرچه سریعتر مرتفع کنند.

در این جلسه وزیر نفت نیز به بیان توضیحاتی در خصوص این پروژه و برخی موانع و مشکلات آن پرداخت.

در ادامه این جلسه هم گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پالایشگاه و اهم فعالیت‌های انجام شده از مهرماه 92 ارائه شد و درخصوص اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژه توضیحاتی مطرح گردید.

برنامه زمانبندی برای راه اندازی اولیه پروژه، برخی موانع و مشکلات پیش رو، اقدامات انجام شده در سازمان اجرایی پروژه و منابع مالی تزریق شده از جمله محورهایی بود که در این گزارش به آن پرداخته شد.

r_rsar
اخبار برگزيده