اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 7393
تاریخ خبر: 1398/12/6
ساعت: 10:25

تماس تلفنی معاون اول رییس جمهور با ۱۱ استاندار برای مدیریت سیل/ تاکید برآمادگی و بسیج همه امکانات برای مهار سیلاب و کاهش آسیب ها/ گفتگو با رییس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت بارندگی در کشور

در پی هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال وقوع سیل و نیز استمرار بارندگی‌ها در حوزه‌های زاگرس و البرز، معاون اول رییس جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان، تهران و البرز در جریان آخرین وضعیت این استان‌ها در پی بارندگی‌های شب گذشته، جاری شدن سیلاب و تمهیدات اندیشیده شده برای مدیریت سیل قرار گرفت.

دکتر اسحاق جهانگیری در این مکالمه های تلفنی که صبح امروز (سه شنبه) انجام شد ضمن در جریان قرار گرفتن از آخرین وضعیت این استان ها از نظر میزان بارش ها و وقوع سیلاب در برخی از استان ها، بر بسیج همه امکانات برای مهار سیلاب و کاهش خسارات به مردم و زیرساخت ها تاکید کرد.
معاون اول رییس جمهور از این استانداران خواست تا در همکاری دقیق و مستمر با سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان هواشناسی، اقدامات لازم برای پیشگیری از خسارت ناشی از سیلاب و رسیدگی به وضعیت همه شهروندان به ویژه مناطقی که در معرض سیلاب و آبگرفتگی و طغیان رودخانه ها هستند را در دستور کار خود قرار دهند.
دکتر جهانگیری همچنین در مکالمه تلفنی با رییس سازمان هواشناسی کشور پس از دریافت آخرین گزارش از میزان بارش در کشور بویژه در استان های حاشیه زاگرس و البرز،‌ تاکید کرد: باید با دقت وضعیت نزولات جوی در کشور رصد و در صورت احتمال خطر، هشدارهای لازم به مردم داده شود . همچنین این سازمان باید اطلاعات دقیق به استانداران و مسئولان جهت افزایش میزان آمادگی به منظور واکنش لازم در سریعترین زمان ارایه کنند.
معاون اول رییس جمهور همچنین از همه ساکنان استان های در معرض وقوع سیلاب خواست تا همکاری لازم را با مسئولان انجام داده و به توصیه های دستگاه های ذی ربط به ویژه سازمان هواشناسی کشور که ضامن سلامت و امنیت آنهاست عمل کنند.
استانداران کرمانشاه،‌ لرستان،‌ چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان، تهران و البرز نیز در این تماس های تلفنی، گزارشی از آخرین میزان بارش ها،‌ کنترل ورودی و خروجی سدها،‌ ایجاد امکانات موقت برای شهروندان، تدارک امکانات و اعزام بالگرد برای عملیات امداد رسانی و انجام برخی اقدامات برای جلوگیری از آبگرفتگی در معابر شهری خبر دادند.
رییس سازمان هواشناسی کشور نیز با اشاره به آخرین پیش بینی ها از میزان بارش ها و استمرار آن در کشور، از اطلاع رسانی به مردم از طریق وسایل ارتباط جمعی به ویژه رسانه ملی در روزهای قبل خبر داد و گفت؛ تلاش خواهیم کرد تا با رصد جامع الگوهای هواشناسی، پیش بینی های صحیح و دقیق به منظور اتخاذ تصمیمات لازم در اختیار مسئولان قرار دهیم.

r_rsar
اخبار برگزيده