اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 7379
تاریخ خبر: 1398/12/1
ساعت: 23:50
دکتر جهانگیری در نخستین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد:

دولت با تمام ظرفیت برای مقابله با ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت قرار دارد/ تمام امکانات و ظرفیت‌های کشور متعلق به ملت ایران است و باید در خدمت مردم باشد/ واحد‌های تولید کننده ماسک باید برای تامین نیاز مردم به صورت سه شیف فعالیت کنند/ رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند با پمپاژ اخبار نادرست، جو روانی جامعه ایران را متشنج کنند/ سلامت مردم خط قرمز دولت است و در اولویت همه امور قرار دارد

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت و نظام با تمام ظرفیت برای مدیریت و پیشگیری از ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت قرار دارد، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدون دغدغه نسبت به حمایت و پشتیبانی، با بسیج کامل امکانات کشور، برای مدیریت و کنترل ویروس کرونا گام بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران کارنامه‌ای درخشان از خود برجای بگذارد.

دولت با تمام ظرفیت برای مقابله با ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت قرار دارد/ تمام امکانات و ظرفیت‌های کشور متعلق به ملت ایران است و باید در خدمت مردم باشد/ واحد‌های تولید کننده ماسک باید برای تامین نیاز مردم به صورت سه شیف فعالیت کنند/ رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند با پمپاژ اخبار نادرست، جو روانی جامعه ایران را متشنج کنند/ سلامت مردم خط قرمز دولت است و در اولویت همه امور قرار دارد

دکتر اسحاق جهانگیری پنجشنبه شب در نخستین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با تاکید براینکه تمام امکانات و ظرفیت های کشور متعلق به ملت ایران است و باید در اینگونه مواقع در خدمت مردم باشد، اظهار داشت: شرکت ها و واحدهای تولید کننده ماسک باید به صورت سه شیف فعالیت کنند تا ماسک مورد نیاز به وفور در اختیار مردم باشد و مردم کمترین دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از تلاش های گسترده وزارت بهداشت در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: توانمندی بخش بهداشت و درمان استثنایی و سرمایه ای بزرگ برای کشور است و قادر است به نحو مطلوب این ویروس را مدیریت کند تا با حداقل آسیب و خسارت بتوانیم از این مسئله عبور کنیم.
دکتر جهانگیری با اشاره به مطالب خلاف واقع در برخی رسانه های بیگانه و فضای مجازی در خصوص ویروس کرونا در ایران، افزود: ستاد ‌پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا باید به افکار عمومی به صورت روزانه و مستمر اطلاع رسانی کند چرا که رسانه های بیگانه در تلاش هستند با پمپاژ اخبار نادرست، جو روانی جامعه ایران را متشنج کنند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: متهم کردن دولت به ناتوانی در فضای مجازی، اقدامی ظالمانه است و انتشار دهندگان اینگونه اخبار نادرست با مردم و جامعه صادق نیستند.
وی با تاکید بر اینکه باید برای پرسش ها و ابهامات مردم پاسخ های روشن و دقیق داشته باشیم، تصریح کرد: باید با مردم صادقانه سخن بگوییم و اگر مردم ببینند که دولت برای سلامتی آنها در تلاش است، حتما همکاری و همراهی خوبی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا خواهند داشت.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به برخی محدودیت ها در پرواز های مسافربری میان ایران و چین، خاطرنشان کرد: چین کشوری دوست برای ایران است و روابط خوبی میان دو کشور وجود دارد اما سلامت مردم خط قرمز دولت است و در اولویت همه امور قرار دارد.
معاون اول رییس جمهور از همه پزشکان، صاحبنظران، نهادهاي حکومتی و عمومی و حتی بخش خصوصی خواست توانمندی و ظرفیت های خود را در اختیار بخش بهداشت و درمان کشور قرار دهند تا با حداقل آسیب ها بتوانیم مسئله ویروس کرونا را پشت سر قرار دهیم.
در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت، رییس سازمان اورژانس کشور، رییس ستاد بحران کشور و رییس سازمان پدافند غیرعامل نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از سابقه ویروس کرونا از سالهای گذشته که با نام ها و اشکال مختلف در جهان بروز کرده بود ارائه کرد و به تشریح ویژگی‌های شکل جدید این ویروس پرداخت.
دکتر نمکی همچنین گزارشی از موارد مبتلا به کرونا در قم ارائه کرد و افزود: برنامه های مراقبتی به خوبی در حال انجام است و آموزش های گسترده هم به پرسنل بهداشت و درمان و هم به مردم در حال انجام است.
وی با بیان اینکه به بیمارستانها و مراکز درمانی دستورهای لازم ابلاغ شده و آمادگی کافی برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا وجود دارد، خاطرنشان کرد: اقدامات مورد نیاز برای مواردی که مشکوک به کرونا باشند در مراکز درمانی به خوبی انجام می شود و آزمایش ها و تست های مورد نیاز برای اطمینان از ابتلا به این ویروس انجام می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از برنامه ریزی برای تامین ماسک مورد نیاز خبر داد و افزود: تمهیدات و تدابیر لازم برای تامین ماسک مورد نیاز در کشور انجام شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا و ارائه گزارش های دستگاه ها و نهادهای مختلف در این خصوص، تصمیمات لازم برای بسیج امکانات و استفاده از همه ظرفیت ها برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شد.
همچنین مقرر شد با پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید کنندگان ماسک با فعالیت مستمر، نیاز مردم به ماسک را مرتفع کرده به گونه ای که ماسک به وفور در اختیار مردم باشد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز قرار شد با پیگیری شبانه روزی و با استفاده از تمام ظرفیت های کشور، برنامه مقابله با ویروس کرونا را با جدیت مدیریت کرده و اطلاع رسانی به مردم را در دستور کار قرار دهد.

r_rsar
اخبار برگزيده