اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 10 تير 1401 - 01 July 2022
شناسه خبر: 7214
تاریخ خبر: 1398/9/9
ساعت: 15:25

بخشنامه معاون اول رییس جمهور درباره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری

دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در راستای برگزاری سالم و مطلوب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه سال جاری بخشنامه‌ای را خطاب به وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات دولتی، نهاد‌های انقلاب اسلامی و استانداری‌های سراسر کشور صادر کرد.

متن کامل اين بخشنامه به شرح زير است؛
بسمه تعالي
با صلوات بر محمد و آل محمد
بخشنامه به كليه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات دولتي، نهادهاي انقلاب اسلامي و استانداري‌هاي سراسر كشور
به منظور برگزاري سالم و مطلوب انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و اولين مياندوره‌اي پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري در اسفند ماه سال جاري و با توجه به اينكه در قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و آيين نامه اجرايي قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبري تكاليف زير بر عهده دستگاه‌هاي اجرايي قرار گرفته است، مقتضي است كليه دستگاه‌هاي مذكور در مواد ياد شده وظايف مزبور را كاملا به انجام رسانند:
- ماده (11) قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي:
كليه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات و نهادهاي قانوني و موسسات دولتي و وابسته به دولت و شهرداري‌ها و موسسات عمومي موظفند حسب درخواست وزارت كشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران، كاركنان و ساير امكانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختيار آنان قرار دهند. بديهي است مدت همكاري كاركنان مذكور جزء ايام ماموريت نامبردگان محسوب خواهد شد.
تبصره 1- در جهت اعمال نظارت بر انتخابات، كليه نهادها و ارگان‌هاي فوق‌الذكر موظفند حسب درخواست شوراي نگهبان و هيات‌هاي منصوب از جانب آن، كاركنان خود را در اختيار آنان قرار دهند و همچنين وزارت كشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران موظفند امكانات لازم خود را در اختيار آنان قرار دهند.
تبصره 2- حق مأموريت كاركنان مذكور از محل اعتبارات سازمان متبوع آنان تأمين و پرداخت مي‌گردد.
- ماده (77) آيين نامه اجرايي قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبري:
كليه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهاي قانوني، موسسات دولتي و وابسته به دولت و شهرداري‌ها و موسسات عمومي مكلفند حسب درخواست وزارت كشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران و هيئت‌هاي نظارت شوراي نگهبان، كاركنان و ساير امكانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختيار آنان قرار دهند. مدت همكاري كاركنان مذكور جزء ايام خدمت اداري آنان محسوب مي‌شود. حق مأموريت روزانه و اضافه كار كاركنان ياد شده از محل اعتبارات سازمان متبوع آنان تأمين و با تاييد مجري يا ناظر ذيربط پرداخت مي‌گردد.
اسحاق جهانگيري
معاون اول ریيس جمهور

r_rsar
اخبار برگزيده