اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 6770
تاریخ خبر: 1398/1/20
ساعت: 09:32
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

اقدام رییس جمهور آمریکا بی سابقه، نابخردانه و بحران زا در عرصه سیاست و حقوق بین الملل است/ کارنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با اشکال مختلف تروریسم در منطقه موفق و افتخار آمیز است/ نخواهیم گذاشت تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد

معاون اول رییس جمهور در اطلاعیه‌ای با اشاره به اقدام بی سابقه، نابخردانه و بحران زا دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی، تاکید کرد: این اقدام نمونه جدید دشمنی آشکار دولت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی و ایران مقتدر و در امتداد جنگ اقتصادی و تحریمی است که آن دولت پیمان شکن علیه ملت و دولت ما از سال پیش سازمان داده است.

در اين اطلاعيه با يادآوري كارنامه افتخار آميز سپاه در مقابله با اشكال مختلف تروريسم در منطقه ، تصريح شده است: دولت با اتكاي به قدرت اتحاد و همبستگي ملي و مقاومت در برابر هر گونه زياده خواهي نخواهد گذاشت كه تروريسم مورد حمايت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملي و امنيت منطقه را مجدداً مورد تهديد قرار دهد.
متن كامل اطلاعيه دكتر جهانگيري به شرح ذيل است:
بسم الله الرحمن الرحيم
دولت دونالد ترامپ با قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درفهرست سازمان هاي تروريستي دست به اقدامي بي سابقه، نابخردانه و بحران زا در عرصه سياست و حقوق بين الملل زد. اين اقدام غير قانوني و بي منطق، نمونه جديد دشمني آشكار دولت آمريكا با نظام جمهوري اسلامي و ايران مقتدر و در امتداد جنگ اقتصادي و تحريمي است كه آن دولت پيمان شكن عليه ملت و دولت ما از سال پيش سازمان داده است.
كارنامه موفق و افتخار آميز سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مقابله با اشكال مختلف تروريسم در منطقه كه منجر به شكست تروريسم سازمان يافته و خطربار داعش شد، نشانه آشكار تمايل و تلاش جمهوري اسلامي ايران به برقراري امنيت، صلح و ثبات همه جانبه و همزيستي در جهان عاري از خشنونت و تروريسم است. دولت با اقتدار و تدبير همين راه را همچنان ادامه خواهد داد و با اتكاي به قدرت اتحاد و همبستگي ملي و مقاومت در برابر هر گونه زياده خواهي نخواهد گذاشت كه تروريسم مورد حمايت دولت آمريكا و رژيم اشغالگر قدس منافع ملي و امنيت منطقه را مجدداً مورد تهديد قرار دهد.
همچنين لازم مي دانم ميلاد فرخنده امام حسين (ع) ‌و روز پاسدار را به عموم ملت ايران به ويژه تمامي پاسداران عزيز انقلاب اسلامي تبريك بگويم و از خداوند بزرگ توفيق همه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران را در دفاع از كيان انقلاب اسلامي و ايران عزيز مسألت دارم.
اسحاق جهانگیری
معاون اول ريیس جمهور

r_rsar
اخبار برگزيده