اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 6745
تاریخ خبر: 1398/1/11
ساعت: 22:14
دکتر جهانگیری در بدو ورود به خرم‌آباد:

امیدوارم اجرای مصوبه جبران خسارات سیل اخیر از همین سفر آغاز شود/ هدف از سفرم حضور در کنار مردم در شرایط بحرانی است/ سد‌هایی که مشکل زیست محیطی ندارند باید ساخته شوند

معاون اول رئیس جمهور گفت: خشکسالی سال‌های اخیر سدسازی در کشور را تحت تاثیر فضای ناحقی قرار داده بود، اما سد‌هایی که مطالعات آن‌ها انجام شده و مشکل زیست محیطی ندارند باید ساخته شوند.

دکتر اسحاق جهانگیری که روز یکشنبه پس از سفر به کرمانشاه، وارد استان لرستان شده بود، در بدو ورود در گفتگو با خبرنگاران، هدف سفرش را حضور در کنار مردم در شرایط بحرانی عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود شیرینی نزول رحمت الهی، اما بارش‌های بی‌سابقه در برخی استان‌ها باعث جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارات به خانه و زندگی مردم شده است.
وی اضافه کرد: در هر دو جلسه دولت در آغاز سال ۹۸ بحث اصلی بررسی مسایل مرتبط با بارش‌ها، سیل و جبران خسارات مردم بوده است و امیدوارم اجرای مصوبه دولت درباره کمک به جبران خسارات به مردم از همین سفر آغاز شود.
معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره نقش سدها در مهار سیلاب‌ها گفت: دراثر خشکسالی سالهای اخیر، جوی علیه سدسازی در کشور شکل گرفت که فضای حقی نبود. امروز در جریان بارش‌های اخیر مشخص می‌شود سدها چه نقشی در جلوگیری از سیلها و تخریب در پایین دست داشته و از سوی دیگر چه اهمیتی در ذخیره آب برای روزهای مورد نیاز دارند.

r_rsar
اخبار برگزيده