اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 11 فروردين 1402 - 31 March 2023
شناسه خبر: 657
تاریخ خبر: 1393/9/29
ساعت: 10:36
دکتر جهانگیری در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر سوریه:

حمایت جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت یک موضوع راهبردی است

معاون اول رییس جمهور از سوریه به عنوان یکی از حلقه های محور مقاومت یاد کرد و گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت یک موضوع راهبردی است.

دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه سه شنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با وائل الحلقی نخست وزیر سوریه با اشاره به حمایت‌های ایران و سوریه از یکدیگر در مقاطع حساس، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس سوریه حمایت کاملی از ایران انجام داد.
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: امروز که سوریه که در شرایطی سخت قرار دارد، ما باید از این کشور حمایت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: رابطه دو کشور از زمان امام خمینی (ره) و مرحوم حافظ اسد بنیانگذاری شد و تا کنون گسترش بسیار خوبی داشته است.
دکتر جهانگیری در ادامه با اشاره به روابط اقتصادی بسیار گسترده تهران – دمشق افزود: همکاری ایران و سوریه در جهت رفع موانع و تسهیل فعالیت‌های اقتصادی بین بخش‌های خصوصی و دولتی ادامه داشته و دو کشور در زمینه همکاریهای بلندمدت اقتصادی و پروژه های زیربنایی برای بازسازی سوریه همکاری داشته و این همکاری همچنان ادامه خواهد داشت.
دکتر جهانگیری با اشاره به ملاقات‌های متعدد صورت گرفته در سفر نخست وزیر سوریه افزود: در این ملاقات‌ها بر تداوم همکاری دو کشور در تمامی زمینه ها تاکید شد.
معاون اول رییس جمهور گفت: امیدواریم دولت و ملت سوریه بتوانند این شرایط دشوار را پشت سر گذاشته و با پیروزی بر مشکلات فائق آیند.
نخست وزیر سوریه نیز در این نشست خبری با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت این کشور، سلام بشار اسد رییس جمهور سوریه را به مقام معظم رهبری و دکتر روحانی و همه مسئولین ایرانی ابلاغ کرد.
وائل الحقی هدف از سفر خود را تکمیل برنامه های گذشته و تعمیق روابط تهران – دمشق عنوان کرد و افزود: این سفر به منظور تقویت همکاری ها در همه زمینه ها بخصوص سیاسی و اقتصادی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در این سفر همه دورنمای همکاری های میان دو کشور را مورد بررسی قرار دادیم، خاطرنشان کرد: همچنین به بحث تعمیق و پایدار ساختن مناسبات و روابط در زمینه های سیاسی و اقتصادی پرداختیم.
الحلقی با ستایش حمایت های جمهوری اسلامی ایران از پایداری ملت سوریه، تصریح کرد: ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم فرامرزی در یک سنگر هستند و سوریه مسئولیت مبارزه با این تروریسم جهانی را بر عهده دارد که از ۸۰ کشور دنیا به سوریه آمده اند و ارتش و نیروهای مسلح سوریه با مهارت ‌های خود توانست پیروزی‌های شگرفی را به دست آورد.

r_rsar
اخبار برگزيده