اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 8 آذر 1401 - 29 November 2022
شناسه خبر: 6546
تاریخ خبر: 1397/10/23
ساعت: 09:18

بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان با حضور دکتر جهانگیری

واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان با حضور دکتر جهانگیریدكتر اسحاق جهانگيري با حضور در نيروگاه سيكل تركيبي كاشان ضمن بهره برداري از واحد بخار اين نيروگاه از قسمتهاي مختلف اين پروژه بازديد كرد و با توضيح مهندسان و مسئولان پروژه در جريان روند احداث و ويژگي هاي اين پروژه قرار گرفت.
بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي كاشان از سال 94 آغاز شده و با اعتباري بالغ بر 1650 ميليارد تومان سرمايه گذاري تكميل و افتتاح شده است.
نيروگاه سيكل تركيبي كاشان شامل دو واحد گازي با ظرفيت 324 مگاوات بود كه با راه اندازي بخش بخار اين نيروگاه ظرفيت آن به 484 مگاوات خواهد رسيد.
بهره برداري از بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي كاشان علاوه بر افزايش توان اسمي توليد برق باعث تقويت شبكه برق در منطقه و افزايش توليد انرژي برق شبكه نيز خواهد بود كه با توجه به ظرفيت هاي موجود در شهرستان كاشان چشم انداز مطلوبي را در راستاي توسعه صنعت و اشتغال به دنبال دارد.
همچنين ورود بخش بخار به شبكه توليد برق از طريق كاهش آلاينده ها به حفظ محيط زيست كمك كرده و سبب افزايش راندمان و بهره وري نيروگاه خواهد بود.

r_rsar
اخبار برگزيده