اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 8 آذر 1401 - 29 November 2022
شناسه خبر: 6525
تاریخ خبر: 1397/10/11
ساعت: 13:56
دکتر جهانگیری در مراسم بهره برداری از ۸۰۰ واحد مسکن روستایی مددجویی در شهرستان قصر قند تاکید کرد:

وظیفه اصلی مسئولان در نظام اسلامی رفع محرومیت از مناطق محروم است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت تلاش بی وقفه در راستای رفع محرومیت از مناطق محروم و اهتمام مسئولان برای حل مشکلات طبقات ضعیف جامعه تاکید کرد: باید استعداد‌ها و توانمندی‌های موجود در مناطق مختلف ایران شناسایی شده و در جهت آبادانی و پیشرفت کشور، رفع محرومیت و توسعه اشتغال از آنان حمایت کنیم.

وظیفه اصلی مسئولان در نظام اسلامی رفع محرومیت از مناطق محروم استدكتر اسحاق جهانگيري روز سه شنبه در مراسم بهره برداري از 800 واحد مسكن روستايي مددجويي در استان سيستان و بلوچستان و شهرستان قصر قند با تقدير از همه تلاشگران در راستاي خدمت رساني به مردم در مناطق محروم اظهار اميدواري كرد كه مسئولان بتوانند در زمينه تلاش براي رفع محروميت از مناطق محروم موفق بوده و گام هاي اساسي بردارند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه در آستانه چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي قرار داريم اظهار داشت: مطمئنا يكي از مهمترين آرمان هاي انقلاب اسلامي كه امام راحل براي اين انقلاب ترسيم و بر آن اصرار و تاكيد داشت و هدف مهم انقلابيون بوده اين است كه اين انقلاب، انقلاب مستضعفان و پا به رهنگان و كساني است كه رنج و مشقت بسيار ديده و دچار كمبود هستند.
وي افزود: مهمترين هدف و رسالت انقلاب و مسئولان تلاش براي رفع محروميت از مناطق محروم، حل مشكلات طبقات ضعيف را در سرلوحه كارهاي خود قرار دهند.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه در بررسي عملكرد چهل ساله انقلاب اسلامي حتما نقاط مثبت و ضعفي داشته ايم، اظهار داشت: ممكن است در بسياري از امور مي توانستيم بهتر اقدام و برنامه ريزي كنيم و در بعضي از امور هم تلاش خوبي داشته ايم و اقدام موثري در حوزه هاي مختلف انجام شده است.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه يكي از اقدامات مهمي كه در چهل سال پس از انقلاب انجام شد رسيدگي به دور افتاده ترين نقاط كشور بوده كه با تشكيل جهاد سازندگي ساير نهادهاي انقلابي يكي پس از ديگري سعي شد تا چهره خشن محروميت را از مناطق مختلف كشور برطرف كنند، خاطر نشان كرد: علي رغم اينكه اقدامات موثر و مثبت فراواني انجام شده اما هنوز محروميت هاي زيادي وجود دارد و مناطقي مانند قصر قند هستند كه بايد با يك همت و تلاش جانانه اين مناطق را به آباداني برسانيم.
وي تاكيد كرد: حق ملت ايران و مردمي كه در مناطق محروم زندگي مي كنند اين است خواسته هاي خود را از مسئولان مطالبه كنند و وظيفه ما نيز اين است كه تلاش بيشتري داشته باشيم تا محروميت و مشكلات مردم برطرف شود.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه در جريان اين سفر مسائل و مشكلات استان بررسي خواهد شد و راهكارهاي مناسب براي حل اين مشكلات انديشيده مي شود، گفت: صنايع دستي و محصولاتي كه در مناطق محروم توليد مي شود و بخشي از آن امروز در نمايشگاه شهرستان قصر قند وجود داشت نشان مي دهد كه در هر گوشه اي از اين كشور و دور ترين نقاط از پايتخت بهترين استعدادها و توانمندي ها و امكانات وجود دارد.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: كارهاي زيباي صنايع دستي كه به دست هنرمندان در مناطق مختلف توليد و در بازارهاي بين المللي عرضه مي شود به اين معناست كه از گوشه و كنار اين كشور با همه مشكلاتي كه وجود دارد استعدادهاي بي نظيري شكوفا مي شود.
وي تاكيد كرد: هنر دولت بايد اين باشد كه زمينه هاي ظهور و بروز اين استعداد ها را فراهم كرده و بازار مورد نياز آنها را بوجود آورد و نمايشگاه هاي لازم را در مراكزي كه امكان آن وجود دارد ايجاد كند.
دكتر جهانگيري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، رييس سازمان صنايع دستي و گردشگري و ساير مسئولان ذيربط در امور فرهنگي را به حمايت همه جانبه از تلاشگران در اين عرصه فراخواند و گفت: مطمئنم اگر در زمينه صنايع دستي و استعدادهاي گردشگري و فرهنگي استان سيستان و بلوچستان سرمايه گذاري خوبي داشته باشيم قطعاً در اين استان بيكار نخواهيم داشت.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه خوشبختانه در اين استان استعدادهاي فراواني وجود دارد كه بايد بر آنها تمركز كنيم افزود: اميدواريم نتيجه اين سفر برنامه ريزي و تصميمات خوب در اين حوزه براي استان سيستان و بلوچستان باشد.
وي با اشاره به وجود آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري همچون شهر سوخته در استان سيستان و بلوچستان بر ضرورت تلاش براي شناساندن اين جاذبه هاي تاريخي و فرهنگي به گردشگران، گفت: بايد در راستاي توسعه اشتغال زايي تلاش كنيم؛ خوشبختانه اعتبارات بسيار خوبي در زمينه توسعه اشتغال روستايي از سوي دولت در نظر گرفته شده كه با سود بسيار كم به هر ميزان كه نياز باشد مي توانيم براي مناطق محروم اختصاص دهيم.
دكتر جهانگيري كشت محصولات متنوع گرمسيري در استان سيستان و بلوچستان را يكي از زمينه هاي اشتغال در اين استان دانست و اظهار داشت: دولت در راستاي حل مشكل آب براي كشاورزان تلاش كرده و برنامه ريزي مي كند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه يكي از زمينه هاي اقتصاد مقاومتي اين بوده كه مناطق مختلف كشور بر اساس استعداد هايي كه وجود دارد با اولويت بندي از مناطق محروم مورد رسيدگي قرار بگيرند اظهار داشت: نتيجه آن اين بود كه امروز مي بينيم كه با توسعه استعدادهاي هر منطقه بدون آنكه بخواهيم كارخانه هاي بزرگ به مناطق مختلف منتقل كنيم مي توان در راستاي پيشرفت مناطق مختلف اقدام كرد.
وي اظهار داشت: بنياد مستضعفان بعنوان نهادي كه تحت امر رهبر انقلاب فعاليت مي كند با اقدامات مثبت در مناطق محروم اين پيام مهم را منعكس مي كند كه اراده كرده تا در راستاي توسعه مناطق مختلف كشور و رفع كمبودها كمك حال دولت باشد و اميدواريم اين اقدام منشاء يك تحول جدي باشد.
دكتر جهانگيري با تقدير از تلاش هاي كميته امداد امام خميني (ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي ساخت مسكن مددجويان اظهار داشت: بايد مسكن حمايتي براي مددجويان كميته امداد و بهزيستي در دستور كار باشد تا همه مردم در مناطق دور افتاده و محروم صاحب خانه هاي ايمن باشند.
معاون اول رييس جمهور همچنين از تلاش ها و خدمات خانم ريگي فرماندار قصر قند در جهت رسيدگي به مسائل و مشكلات مردم اين منطقه گفت: با تصميم دولت خانم ريگي بعنوان دومين سفير زن جمهوري اسلامي ايران منسوب خواهند شد.
در اين مراسم در حضور معاون اول رييس جمهو تفاهمنامه همكاري طرح پيشرفت و آباداني شهرستان قصر قند در راستاي اقتصاد مقاومتي، محروميت زدايي و ايجاد معيشت پايدار ميان بنياد مستضعفان و استانداري سيستان و بلوچستان منعقد شد.

r_rsar
اخبار برگزيده