اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 11 فروردين 1402 - 31 March 2023
شناسه خبر: 631
تاریخ خبر: 1393/9/18
ساعت: 11:49
دکتر جهانگيري در مراسم افتتاح کارخانه کنستانتره سنگ آهن همدان:

دولت و مردم دست در دست هم گره هاي بزرگ کشور را باز کنند

معاون اول رييس جمهور گفت: در مقطعي که کشور نياز دارد يک حرکت جدي اقتصادي براي حل مشکلات و رفع بيکاري اتفاق بيفتد؛ دولت و ملت بايد دست در دست هم دهند و گره هاي بزرگ کشور را باز کنند.

دکتر اسحاق جهانگيري صبح امروز( سه شنبه) در مراسم افتتاح کارخانه کنستانتره سنگ آهن همدان با اشاره به درپيش بودن اربعين حسيني بر لزوم تلاش در جهت حرکت در مسير مکتب امام حسين(ع) تاکيد کرد و اظهار داشت: انتظار دولت از بخش خصوصي و شرکت‌هاي سرمايه گذاري غيردولتي در مقطع فعلي اين است که به دولت کمک کنند و نسبت به سرمايه گذاريهاي جديد، افزايش توليد و ايجاد اشتغال اقدام نمايند.
معاون اول رييس جمهوربا بيان اينکه در بودجه سال 94 منابعي براي توسعه اشتغال در نظر گرفته شده، اظهار اميدواري کرد تا پايان امسال کشور به رشد اقتصادي دست يافته و خروج از رکود محقق گردد و بتوانيم وارد دوره رونق اقتصادي شويم.
وي در ادامه يکي از زمينه‌هاي جدي براي توسعه کشور را بخش معدن دانست و افزود: ايران در اين بخش معادن و صنايع معدني پتانسيل فراواني دارد و در همه بخشهاي فلزي و غيرفلزي معادن زيادي در کشور وجود دارد که مي تواند زمينه توسعه را فراهم کند.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد : يکي از دغدعه ها در خصوص مواد معدني همواره اين بوده که نبايد مواد خام صادر شود و بايد از اين مواد استفاده بيشتر صورت گيرد تا ارزش افزوده حاصل گردد.
دکتر جهانگيري استان همدان و شهرستان اسدآباد را منطقه مهمي از لحاظ فرهنگي، تاريخي، اقتصادي و مذهبي دانست .
وي همچنين با بيان اينکه استان همدان از نظر کشاورزي داراي پتانسيل هاي فراواني است، خاطرنشان کرد: صنايع مرتبط با کشاورزي و صنايع تبديلي مي تواند يکي از محورهاي اصلي توسعه در اين استان باشد.
معاون اول رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه صندوق‌هاي بازنشستگي يکي از محدوديت‌هاي جدي است که بايد در برنامه ششم توسعه به صورت اصولي به آن بپردازيم، گفت: موضوع مهم در اين صندوق‌ها نحوه تامين و پرداخت حقوق بازنشستگان است. وقتي يک شخص که حقوق بگير دولت است پس از بازنشستگي از طريق صندوق ها همچنان از دولت حقوق دريافت مي‌کند؛ درواقع از يک رديف بودجه اي دولت به رديف بودجه اي ديگر منتقل مي شود. اين صندوق‌ها بدين خاطر ايجاد شده اند که پس از بازنشستگي افراد، بار پرداخت حقوق آنها از دوش دولت برداشته شود اما متاسفانه کارکرد صندوقهاي بازنشستگي هم اکنون اينگونه نيست.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه در تمام دنيا صندوق هاي بازنشستگي با استفاده از منابع خود در طرح هاي سرمايه گذاري حقوق هاي خوبي به بازنشستگان پرداخت مي کنند، بر لزوم برنامه ريزي اين صندوق ها براي استفاده بهينه از منابع خود در جهت سرمايه گذاري تاکيد کرد.
وي سامان دادن به صندوق هاي بازنشستگي را از محورهاي اصلي برنامه ششم توسعه خواند و اظهار اميدواري کرد اين صندوق‌ها با سرمايه هايي که در اختيار دارند بتوانند بازدهي بيشتري داشته باشند.

r_rsar
اخبار برگزيده