اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه 1 ارديبهشت 1403 - 20 April 2024
شناسه خبر: 627
تاریخ خبر: 1393/9/18
ساعت: 09:25

معاون اول رييس جمهور وارد استان همدان شد

معاون اول رييس جمهور به منظور بهره برداري از چند طرح و پروژه عمراني و صنعتي در استان همدان، دقايقي پيش وارد اين استان شد.

دكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز(سه شنبه) به منظور بهره برداري از طرح کنسانتره سنگ آهن صبانور واقع در شهرستان اسدآباد و افتتاح شرکت بافتسان در شهرستان ملاير، وارد فرودگاه همدان شد و از سوي استاندار و مديران ارشد محلي مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رييس جمهور در اين سفر همچنين قرار است کارخانه توليد فروسيليس غرب پارس در شهرک صنعتي جوکار واقع در شهرستان ملاير را افتتاح و يك پروژه نمونه بهسازي و نوسازي مسکن روستايي را نيز در روستاي سيمين‌ابرو مورد بهره برداري قرار دهد.
شركت در جلسه شوراي اداري استان همدان و بررسي مشكلات با حضور مديران استاني، از ديگر برنامه دكتر جهانگيري در اين سفر يك روزه خواهد بود.
معاون اول رييس جمهور پس از ورود به فرودگاه همدان در گفتگو با خبرنگاران، هدف از سفر خود به اين استان را بررسي مشکلات و مسائل استان و تشکيل جلسه با مسئولين استاني عنوان کرد و گفت: در اين سفر همچنين برخي طرح‌هاي صنعتي مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت.
دکتر جهانگيري افزود: در مقطعي که کشور نيازمند سرمايه گذاري براي اشتغالزايي و خروج از رکود است، حضور بخش خصوصي و شرکت‌هاي دولتي در اين زمينه تعيين کننده است.
وي ادامه داد: راه اندازي طرح‌هاي صنعتي در استان همدان بيانگر فعاليت بيشتر و نقش آفريني بخش خصوصي در اين استان مي باشد.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به مشکلات بودجه کشور و اتکاء آن به درآمدهاي نفتي و بيان اينکه اقتصاد کشور در سال آينده با مشکل کاهش بهاي نفت روبروست، خاطرنشان کرد: برخي کشورها در توطئه ‌اي مشارکت کردند و بهاي نفت را کاهش دادند.البته بيشترين آسيب و زيان متوجه کشورهاي مسلمان است اما ايران به دليل برنامه‌ريزيهاي خود در بودجه آسيب کمتري خواهد ديد و حتي در اين شرايط نيز طوري برنامه ريزي شده که 30 درصد از درآمدهاي نفتي در صندوق توسعه ملي ذخيره شود.
دكترجهانگيري با تاکيد براينکه دولت براي تامين اعتبار مورد نياز برخي طرح‌هاي نيمه تمام اهتمام جدي دارد، گفت: براي اولين بار در دولت موضوع خريد خدمت از بخش خصوصي به تصويب رسيده و بنا شده دولت طرح‌هاي نيمه تمام را به بخش خصوصي واگذار کند و خدمات را از آنان خريداري نمايد.
گفتني است وزراي صنعت، تجارت و معدن؛ تعاون ،كار و رفاه اجتماعي و رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي، معاون اول رييس جمهور را در اين سفر همراهي مي كنند.

r_rsar
اخبار برگزيده