اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 11 فروردين 1402 - 31 March 2023
شناسه خبر: 625
تاریخ خبر: 1393/9/17
ساعت: 11:45
دکتر جهانگيري در همايش ملي ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد تاکيد کرد؛

ضرورت عزم جدي قواي سه گانه براي برخورد و مقابله با فساد

معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اينکه آمارها و ارقام نشان مي دهد که يک جاي کار در مبارزه با مفاسد اقتصادي ايراد دارد و وضعيت نسبت به گذشته بدتر شده است ، گفت: قواي سه گانه بايد با عزمي جدي نسبت به مقابله و برخورد با مفاسد اقتصادي اقدام کنند تا به نتايج مطلوب دست پيدا کنيم.

دکتر اسحاق جهانگيري صبح امروز(دوشنبه) در همايش ملي ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد که در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي و با شعار حرکت به سوي کشوري بدون فساد برگزار شد، با اشاره به سخنان دکتر روحاني در ابتداي اين همايش اظهار داشت: مطالب رييس جمهور محترم حاکي از آن است که دغدغه اي جدي براي مبارزه با فساد در سطوح عالي نظام وجود دارد.
معاون اول رييس جمهور يکي از اهداف اصلي امام خميني (ره) و انقلاب اسلامي را از بين بردن مفاسد عنوان کرد وافزود: رهبر معظم انقلاب نيز مکررا اين موضوع را مطرح کرده اند و در سال 1380 پيامي 8 ماده اي خطاب به سران قواي سه گانه صادر نمودند.
وي ادامه داد: پس از گذشت 13 سال از صدور فرمان 8 ماده اي مقام معظم رهبري ،لازم بود که يک بررسي صورت گيرد تا ببينيم به کجا رسيده ايم که آيا وضعيت کنوني فساد نسبت به زمان صدور اين فرمان 8 ماده‌اي بهتر شده است يا خير.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينکه دغدغه‌ها نشان مي ‌دهد که وضعيت ما نسبت به 13 سال گذشته بدتر شده است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب از عملکرد دستگاه‌ها براي مبارزه با فساد راضي نيستند و دليل آن اين است که آمارها حکايت از افزايش حجم مفاسد نسبت به گذشته دارد.
دکتر جهانگيري اضافه کرد: گويا هنوز موضوع مبارزه با فساد آنطور که بايد مورد توجه قرار نگرفته و هنوز به شکل حاشيه‌اي و سطحي به آن پرداخته مي‌شود.
معاون اول رييس جمهور در ادامه سخنان خود از ارسال نامه‌اي خطاب به مقام معظم رهبري خبرداد و گفت: نامه اي خدمت معظم له نوشتم و از ايشان درخواست نمودم که براي اين همايش ،در صورت صلاحديد، پيامي ارسال کنند که رهبرمعظم انقلاب در حاشيه اين نامه چند جمله مرقوم فرمودند که متن اين جملات بدين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
"نفس اهتمام آقايان به امر مبارزه با فساد را تحسين مي‌کنم، لکن اين سمينار و امثال آن بناست چه معجزه اي بکند؟ مگروضعيت براي شما مسئولان سه قوه روشن نيست؟ با توجه به شرايط مناسب و اميدبخشي که از لحاظ همدلي و هماهنگي و همفکري که بين مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسي انجام نمي‌گيرد که نتيجه را همه بطور ملموس مشاهده كنند.توقع من از آقايان محترم اين است كه چه با سمينار و چه بدون آن ، تصميمات قاطع و عملي و بدون هرگونه ملاحظه اي بگيرند و اجرا کنند. موفق باشيد."

r_rsar
اخبار برگزيده