اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 8 آذر 1401 - 29 November 2022
شناسه خبر: 6169
تاریخ خبر: 1397/3/18
ساعت: 12:41

حضور دکتر جهانگیری در راهپیمایی روز قدس/ مردم ایران همواره طرفدار مظلوم و مخالف ظالم هستند/ آمریکایی‌ها با خروج از برجام آبروی خود را در دنیا بردند

معاون اول رییس جمهور به منظور حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی در راهپیمایی روز قدس حضور یافت.

حضور دکتر جهانگیری در راهپیمایی روز قدس/ مردم ایران همواره طرفدار مظلوم و مخالف ظالم هستند/ آمریکایی‌ها با خروج از برجام آبروی خود را در دنیا بردنددکتر‌ اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، از خیابان انقلاب محدوده پل کالج به جمع راهپیمایان روزه دار تهراني پیوست و در راهپیمایی روز قدس شرکت کرد.
معاون اول رییس جمهور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال روز قدس از حساسیت بیشتری برخوردار است گفت: اعلام آخرین جمعه ماه مبارك رمضان از سوی امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس، در واقع برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین است که هفتاد سال کشور و سرزمین‌شان توسط رژیم غاصب اسرائیل اشغال شده و در زیر شدیدترین شکنجه ها و رفتارهای غیرانسانی هستند و خوشبختانه موفق شدند فریاد مظلومیت مردم فلسطین را در سراسر جهان به صدا درآورند.
دکتر جهانگیری افزود: در سال جاری اقدام عجیبی که رییس جمهور آمریکا انجام داد حمايت از انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی و نيز انتقال سفارت آمريكا به قدس عزیز بود که این اقدام باعث شد احساسات مردم مسلمان جهان جریحه دار شود و مردم مسلمان امسال با حساسیت بیشتری در مراسم روز قدس شرکت کردند و ایرانیان عزیز که همواره طرفدار مظلوم و مخالف ظالم بوده اند، در این مسیر پیشگام هستند و حضور چشمگیر مردم ایران بیانگر این واقعیت است.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولتمردان آمریکا مرتكب یک اشتباه تاریخی شده اند، تصریح کرد: نخست آنکه بر خلاف روال همیشگی که معمولا به نظر مردم خود توجه می کردند و نیز برخلاف مقررات بین المللی که به هر حال دولت بزرگی مثل دولت آمریکا که همیشه به مقررات بین المللی پایبند بوده، یک توافق بین المللی را یکطرفه نقض کرده و تحریم های ظالمانه ای علیه ملت ایران وضع کرده است.
وی ادامه داد: آمریکایی ها باید بدانند که مردم ایران چهل سال است که تجربه تحریم های آمریکا را دارند و برای هر شرایطی خود را آماده و مطابق با شرایط برنامه ریزی می‌کنند.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه دولت برنامه دقیقی دارد و شرایط جدیدی پیش روی کشور است، خاطرنشان کرد: مردم باید دقیقا از این شرایط مطلع باشند و ما سعی میکنیم در حد توان خود این شرایط را براي مردم تبيين كنيم.
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: ما حتما با اتکا به مردم خودمان قادر خواهیم بود از تحریم ها با سربلندی بیرون بیاییم و کشور را به نحو مطلوب پیش ببریم.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: آمریکاییها با این کار آبروی خود را در دنیا بردند و حتما ملت ایران عکس العمل مناسب خود را نشان خواهد داد.

شناسه خبرنگار: ۱۰5۰

 

r_rsar
اخبار برگزيده