اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 8 آذر 1401 - 29 November 2022
شناسه خبر: 6161
تاریخ خبر: 1397/3/7
ساعت: 14:00
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد:

مردم مناطق نفت خیز انتظار دارند در کنار اجرای طرح‌ها برای آن‌ها نیز کاری انجام شود

جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

مردم مناطق نفت خیز انتظار دارند در کنار اجرای طرح‌ها برای آن‌ها نیز کاری انجام شوددكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به درخواست وزارت نفت مبني بر افزايش توليد نفت از ميادين در حال بهره برداري گفت: طرح افزايش توليد نفت طرحي پراهميت است ضمن آنكه مردم در مناطق نفت خيز كشور انتظار دارند كه در كنار اجراي طرح ها براي آنها اشتغال زايي و برنامه هايي در جهت توسعه اجرا شود.
معاون اول رييس جمهور افزود: طرح افزايش توليد نفت از ميادين در حال بهره برداري كشور علاوه بر اينكه از ضرورت هاي اصلي كشور است، مي تواند با اشتغال زايي قابل توجهي در مناطق نفت خيز براي مردم اين مناطق نيز همراه باشد.
وي همچنين با اشاره به درخواست وزارت امور اقتصادي و دارايي براي اصلاح يكي از مصوبات شوراي اقتصاد به منظور مكلف نمودن دستگاه هاي اجرايي به بازپرداخت تسهيلات دريافتي جهت اجراي طرح هاي انتفاعي، از سازمان برنامه و بودجه كشور خواست بازپرداخت اين تسهيلات را پيگيري كند و بدهي دستگاه هاي مختلف را احصاء و در قالب گزارشي ارائه دهد.
در اين جلسه كه وزراي نفت، امور اقتصادي و دارايي، جهاد كشاورزي، تعاون، كار و رفاه اجتماعي، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، راه و شهرسازي، صنعت، معدن و تجارت، نيرو، رييس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمي و فناوري رييس جمهور، رييس كل بانك مركزي و رييس اتاق بازرگاني ايران نيز حضور داشتند درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبني بر توسعه و بهسازي بيمارستان دكتر شريعتي مورد بررسي قرار گرفت و پس از ارائه توضيحات، با آن موافقت شد.
در اين نشست همچنين قيمت خريد تضميني محصولات زراعي براي سال 97 و محصولات باغي براي سال 96 به تصويب رسيد و در خصوص دستورالعمل تعيين قيمت تجهيزات پزشكي نيز تصميم گيري شد.
افزايش توليد نفت از 29 ميدان نفتي در حال بهره برداري و نيز نگه داشت، نوسازي و بهسازي تجهيزات در اين ميادين نفتي نيز درخواست وزارت نفت بود كه پس از بحث و تبادل نظر به تصويب رسيد.
نماينده وزارت نيرو نيز در اين جلسه درخواست تمديد طرح جامع احداث شبكه انتقال و فوق توزيع برق شهر مشهد را مطرح كرد كه پس از ارائه توضيحات لازم از سوي وزير نيرو، با آن موافقت شد.
در ادامه اين جلسه درخواست وضع عوارض صادرات بر مواد خام معدني از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد و پس از ارائه گزارشي از آمار صادرات سنگ آهن در سالهاي 95 و 96 و توضيحاتي درباره چشم انداز سنگ آهن در افق 1404، تصميمات لازم درباره عوارض صادرات اتخاذ گرديد.
استفاده از تسهيلات مالي خارجي براي خط 2 قطار شهري كرج و حومه و تمديد فاينانس احداث قطار حومه اي شهر جديد گلبهار به مشهد نيز از جمله درخواست هاي وزارت راه و شهرسازي بود كه در اين جلسه به تصويب رسيد.
در اين نشست همچنين به درخواست وزارت امور اقتصادي و دارايي درباره بازپرداخت تسهيلات دريافتي براي اجراي طرح هاي انتفاعي از سوي دستگاه هاي اجرايي، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه فهرست ميزان بدهي دستگاه هاي مختلف اجرايي در قبال تسهيلات دريافتي را احصاء و بازپرداخت اين تسهيلات را پيگيري كند.

شناسه خبرنگار:1050

گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده