اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 6086
تاریخ خبر: 1397/1/22
ساعت: 20:12
معاون اول رییس جمهور در نشست با جمعی از صاحب نظران و فعالان اقتصادی:

دولت از دستاورد خود در ایجاد ثبات اقتصادی دفاع می‌کند/ عبور از مشکلات کشور با وفاق ملی و وحدت امکان پذیر است/تلاطم ارزی به زیان تولید و بخش خصوصی است

دکتر اسحاق جهانگیری گفت: دولت با همراهی و همفکری همه ارکان نظام، بخش خصوصی و فعالان و صاحب نظران اقتصادی و سیاسی کشور مصمم است تا ضمن مهار نوسانات ارزی اخیر، از ثبات و آرامش اقتصادی به عنوان مهمترین دستاورد خود دفاع کند.

معاون اول رييس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) در نشست چند ساعته با جمعي از صاحب نظران و فعالان اقتصادي و مسئولان نهادهاي مالي كشور، ضمن تشريح برخي عوامل بروز نوسانات اخير ارزي و تصميمات و سياست هاي دولت در تك نرخي كردن ارز،‌اظهار داشت: مبارزه با قاچاق ارز و پولشويي و برهم زنندگان ثبات اقتصادي كشور، ايجاد نظم در واردات كالا و نظارت بر ارزهاي حاصل از صادرات، جلوگيري از افزايش قيمت كالاهاي اساسي و مورد نياز مردم، تامين ارز مورد نياز مسافري، دانشجويي و پزشكي جزو بخش هاي مختلف تصميم دوشنبه شب دولت است و براي تحقق اين برنامه از هيچ اقدامي دريغ نخواهيم كرد.
وي با بيان اينكه چالش هاي اقتصادي در ارتباط مستقيم با امنيت ملي است، افزود: دولت در خصوص موضوعات اساسي كشور داراي برنامه است و نمي تواند از كنار مسايلي كه بر زندگي ميليون ها ايراني تاثير گذار است، بي تفاوت عبور كند.
دكتر جهانگيري با اشاره به جنگ تبليغي و رواني دولت آمريكا در ماه هاي اخير براي بي ثبات نشان دادن فضاي اقتصادي كشور به منظور جلوگيري از سرمايه گذاري داخلي و خارجي، گفت: با وجود همه فشارها وضع اقتصادي و ارزي كشور به لحاظ تراز تجاري و جذب سرمايه مثبت است و در عين حال دولت براي هر شرايطي آمادگي لازم را دارد.
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد: عبور از همه چالش هاي پيش روي كشور نيازمند وفاق ملي و وحدت است و ما از بخش خصوصي مي خواهيم تا دولت را در پيشبرد برنامه هايش ياري كند.
دكتر جهانگيري با يادآوري اين نكته كه از بين رفتن ثبات اقتصادي به نفع هيچ كس نيست،‌ افزود: تلاطم ارزي و پيش بيني ناپذير بودن اقتصاد باعث از بين رفتن فضاي كار و توليد مي شود كه به ضرر بخش خصوص كشور است.
در اين جلسه هريك از حاضران ديدگاه هاي و پيشنهادهاي خود براي اجراي بهتر و عملياتي شدن تصميمات دولت را بيان كردند. تاكيد بر تامين ارز كالاهاي مورد نياز جامعه، اجراي طرح هاي مكمل براي حمايت از صادرات، استفاده از كريدورهاي مختلف انتقال ارز و حواله ارزي به كشور، نحوه تزريق ارز بنگاه هاي داراي صادرات به كشور و تامين ارز مسافري ، پزشكي و دانشجويي از جمله مباحث مطرح در اين نشست بود.

شناسه خبرنگار: 1040

r_rsar
اخبار برگزيده