اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 5987
تاریخ خبر: 1396/12/16
ساعت: 14:35
معاون اول رییس جمهور وارد عراق شد

دکتر جهانگیری: اراده تهران و بغداد بر توسعه مناسبات دو کشور است

معاون اول رییس جمهور به منظور دیدار و رایزنی با مقامات کشور عراق و زیارت عتبات عالیات، دقایقی قبل وارد عراق شد.

دکتر جهانگیری: اراده تهران و بغداد بر توسعه مناسبات دو کشور استدكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز(چهارشنبه) پس از ورود به فرودگاه بغداد از سوي وزير صنايع عراق و رييس نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در اين كشور مورد استقبال قرار گرفت.
قرار است امروز حيدر العبادي نخست وزير عراق در كاخ نخست وزيري اين كشور از معاون اول رييس جمهور كشورمان به طور رسمي استقبال كند.
ديدار و گفتگو با نخست وزير عراق، شركت در نشست مذاكرات مشترك دو كشور، امضاي اسناد و نشست خبري مشترك از برنامه هاي روز نخست سفر معاون اول رييس جمهور به عراق است.
زيارت بارگاه نوراني امام علي (ع)، حضرت سيدالشهدا امام حسين(ع)، حضرت ابالفضل العباس(ع) و امامان كاظمين(ع) از ديگر برنامه هاي معاون اول رييس جمهور در اين سفر خواهد بود.
گفتني است وزراي امور خارجه و جهاد كشاورزي، رييس كل بانك مركزي و رئیس سازمان ملی استاندارد در اين سفر همراه معاون اول رييس جمهور هستند.
معاون اول رييس جمهور همچنين در بدو ورود به فرودگاه بغداد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ايران و عراق روابط بسيار خوبي در زمينه هاي سياسي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي دارند و دو دولت و دو ملت از روابط تاريخي، فرهنگي و ديني بسيار مستحكمي برخوردارند.
معاون اول رييس جمهور افزود: اين سفر به دعوت نخست وزير عراق انجام مي شود و رفت و آمد هيات هاي عالي رتبه ميان دو كشور مي تواند به شناسايي و رفع موانع گسترش مناسبات فيمابين منجر شود.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اينكه اراده دو كشور بر اين است كه روابط تهران و بغداد هم از نظر سياسي و هم از نظر اقتصادي گسترش پيدا كند افزود: عراق كشور بسيار مهمي است و مردم اين كشور در مقاطع مختلف نقش تاريخي ايفا كرده اند و دولت، مردم و مرجعيت عراق موفق شدند كشور خود را از دست گروه هاي تروريستي نجات دهند و امروز امنيت خوبي در اين كشور برقرار شده و دولت عراق بر همه مسائل كشور حاكم است و فرصت مناسبي براي سرمايه گذاري و كار در عراق فراهم آمده است.

گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده