اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 14 بهمن 1401 - 03 February 2023
شناسه خبر: 5879
تاریخ خبر: 1396/10/30
ساعت: 15:20
دکتر جهانگیری در آیین افتتاح طرح‌های صنعتی و دارویی استان البرز:

مانع تراشی برای جوانان کشور بیرون کردن و بی خاصیت کردن مغز‌های کشور است/ شرکت داروسازی سیناژن نماد واقعی اقتصاد مقاومتی است

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه جوانان نسل مهم کشور هستند و نباید با آن‌ها ظلم شود، گفت: اینکه برای جوانان کشور که می‌خواهند کار و تلاش کنند مشکل درست کنیم در واقع بیرون کردن مغز‌های کشور و ساکت نگه داشتن و بی خاصیت کردن آن‌ها است.

مانع تراشی برای جوانان کشور بیرون کردن و بی خاصیت کردن مغز‌های کشور است/ شرکت داروسازی سیناژن نماد واقعی اقتصاد مقاومتی استدكتر اسحاق جهانگيري در آيين افتتاح طرح هاي صنعتي و دارويي در استان البرز اظهار داشت: اينكه تصور كنيم مشكل درست كردن براي جوانان سبك مديريت درستي است، تصوري غلط است. با قدري گشايش در سياست ها مي توانيم همه مشكلات پيش روي كشور را به دست جوانان حل و فصل كنيم و مسئله بيكاري و مشكلات معيشتي مردم را مرتفع سازيم.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با بيان اينكه دارو يكي از نيازهاي مهم مردم كشور است كه در زمان بيماري به آنها كمك مي كند از خدمات و اقدامات شركت سيناژن قدرداني كرد و گفت: سيناژن امروز نماد واقعي اقتصاد مقاومتي است چراكه عملكرد اين شركت در قالب رويكردهاي اقتصاد مقاومتي است.

دوران اداره كشور از طريق فروش منابع طبيعي به سر آمده، اينكه بخواهيم منابع طبيعي را بفروشيم و از درآمد آن كشور را اداره كنيم در حال حاضر دشوار و در سالهاي آينده غيرممكن خواهد بود


وي با بيان اينكه دوران اداره كشور از طريق فروش منابع طبيعي به سر آمده، تصريح كرد: اينكه بخواهيم منابع طبيعي را بفروشيم و از درآمد آن كشور را اداره كنيم در حال حاضر دشوار و در سالهاي آينده غيرممكن خواهد بود.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه مطالبات مردم كشور به سرعت افزايش پيدا مي كند و توسعه از مطالبات اصلي مردم شده است خاطر نشان كرد: مردم ايران خود را با مردم كشورهاي پيشرفته مقايسه مي كنند و انتظار دارند از امكانات و شرايط خوبي برخوردار باشند كه دستيابي به اين اهداف از طريق فروش منابع طبيعي ميسر نيست.
معاون اول رييس جمهور افزود: براي اينكه بتوانيم كشور را توسعه داده و شرايط زندگي مردم را بهبود بخشيم نيازمند سرمايه گذاري سالانه ده ها و صدها ميليارد دلار در كشور هستيم كه اين امر از طريق فروش منابع طبيعي و نفت امكان پذير نيست.
وي با تاكيد بر اينكه اتكاء ما بايد به مغز جوانان و شركت هاي دانش بنيان باشد اظهار داشت: ما بايد راهي پيدا كنيم كه مغزها در كشور شكوفا شوند و در اين مسير بايد در رشته هايي نظير صنايع هايتك سرمايه گذاري كنيم كه دنيا هنوز در اين رشته ها پيشرفت چنداني نداشته است و هنوز فرصت رشد و ارتقاء در اين زمينه ها وجود دارد.

معاون اول رييس جمهور با اشاره به مباحث پيرامون فضاي مجازي و آثار آن در جامعه گفت: برخي معتقدند فضاي مجازي اخلاق جوانان را تخريب مي كند و فكر مي كنند كه فضاي مجازي يعني همان بخشي كه از آن ناراحت هستند؛‌ اما امروز شركت هاي متكي به فضاي مجازي در دنيا ميليونها دلار درآمد دارند و تنها گردش مالي يكي از اين شركت ها پنج هزار ميليارد دلار است.
دكترجهانگیری جابجايي شركت هاي پردرآمد دنيا در فهرست مراكز اقتصادي دنيا را يادآور شد و افزود: در سال 2016 از ميان پنج شرکت نخست دنیا در حوزه مالي، چهار شرکت در حوزه نفت و یک شرکت در حوزه فضای مجازی بود اما در سال 2017 هر پنج شرکت برتر دنيا از شرکت هايی بودند كه در حوزه فضای مجازی فعاليت مي كردند.

اگر خوب به جوانان اتكا كنيم و حمايت هاي لازم را از آنان انجام دهيم و فرصت كار و تلاش برايشان فراهم آوريم جوانان كشور قادر خواهند بود كه مشكلات پيش روي مردم را حل و فصل كنند


دكتر جهانگيري يكي از رشته هايي كه مي توان در آن پيشرفت هاي چشمگير داشت را فناوري اطلاعات (IT) و فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) دانست و با بيان اينكه مي توان در اين رشته ها كارهاي بزرگي انجام داد،‌ گفت: در طول دولت يازدهم برخي جوانان كشور در رشته هاي فناوري اطلاعات اقدامات موثري انجام دادند و شركت هايي تاسيس كردند كه ارزش اين شركت ها امروز بصورت هفتگي رشد مي كند و سرعت خدمات دهي اين شركت ها روز به روز بالاتر مي رود و رضايت مندي مردم از خدمات آنان نيز هر روز بيشتر مي شود.
معاون اول رييس جمهور گفت: اگر خوب به جوانان اتكا كنيم و حمايت هاي لازم را از آنان انجام دهيم و فرصت كار و تلاش برايشان فراهم آوريم جوانان كشور قادر خواهند بود كه مشكلات پيش روي مردم را حل و فصل كنند.
در اين مراسم وزير بهداشت،‌درمان و آموزش پزشكي هم بر ضرورت بالا بردن كيفيت و قيمت داروها در كشور تاكيد كرد و از شركت هاي توليد كننده دارو خواست براي ارتقاء كيفيت و كاهش قيمت محصولات خود تلاش كنند.
معاون علمي و فناوري رييس جمهور در اين مراسم بر ضرورت حمايت از شركت هاي دانش بنيان تاكيد كرد و از خدمات و تلاش هاي شركت سيناژن قدرداني كرد.
در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهور از داروي نئوفور كه دارويي براي درمان بيماران مبتلا به انواع سرطان هاي خون است رونمايي شد.
پيش از سخنان معاون اول رييس جمهور نيز مديرعامل شركت سيناژن گزارشي از اقدامات و دستاوردهاي اين شركت ارائه كرد و گفت: براي اولين بار در تاريخ داروسازي كشور،‌شركت سيناژن موفق شده است با رعايت استانداردهاي توليد دارو گواهينامه جي ام پي اروپا را دريافت كند.

r_rsar
اخبار برگزيده