اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 14 بهمن 1401 - 03 February 2023
شناسه خبر: 5872
تاریخ خبر: 1396/10/30
ساعت: 10:56
افتتاح کارخانه صنایع غذایی آبا طعم پرشین

معاون اول رییس جمهور: ایجاد مانع برای بخش خصوصی در تضاد با منافع ملی کشور است

معاون اول رییس جمهور کارخانه صنایع غذایی آبا طعم پرشین (چی توز) را در استان البرز مورد بهره برداری قرار داد.

معاون اول رییس جمهور: ایجاد مانع برای بخش خصوصی در تضاد با منافع ملی کشور استدكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز (شنبه) در جريان سفر به استان البرز با حضور در شهرك صنعتي نظرآباد خط توليد كارخانه صنايع غذايي آبا طعم پرشين (چي توز) را افتتاح و بهمراه وزير صنعت، معدن و تجارت از بخش هاي مختلف اين كارخانه بازديد كرد.
معاون اول رييس جمهور در مراسم افتتاح اين كارخانه استان البرز را استاني داراي نيروي انساني نخبه و توانمند توصيف كرد و گفت: استان البرز استاني صنعتي است و بخش قابل توجهي از صنعتگران توانمند كشور در رشته هاي مختلف در اين استان فعاليت دارند.
وي افزود: استان البرز همچنين در بخش كشاورزي نيز فعاليت چشمگيري دارد و بخصوص در بخش محصولات باغي از رتبه بالايي در كشور برخوردارند.
دكتر جهانگيري با اشاره به همجواري استان البرز با پايتخت افزود: جمعيت بيش از 15 ميليون در استان هاي تهران و البرز ساكن هستند و اين دو استان داراي مسائل مشتركي هستند كه بايد بصورت مشترك به مسائل اين دو استان پرداخته شود.
معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: ما بايد به ايراني توسعه يافته، پيشرفته و مدرن فكر كنيم و وظيفه هر ايراني علاقمند به كشور اين است كه به گونه اي تلاش كند تا فرزندان اين كشور آينده مناسبي را براي خود ببينند و بدانند كه اين كشور ظرفيت رسيدن به توسعه را دارا است.
وي يكي از اقدامات مهم براي توسعه ايران را توجه به بخش خصوصي دانست و با تاكيد بر اينكه بخش خصوصي بايد به معناي واقعي كلمه ميدان دار توسعه ايران باشد تصريح كرد: هر حركتي كه فعاليت بخش خصوصي را كند كند يا براي فعاليت او مانع ايجاد كند اگر نخواهيم بگوييم حركتي خيانت بار است، حتماً حركتي در تضاد با منافع ملي كشور است.
دكتر جهانگيري با قدرداني از سرمايه گذار پروژه صنايع غذايي آبا طعم پرشين افزود: با راه اندازي اين كارخانه به ميزان قابل توجهي فرصت هاي شغلي براي فرزندان اين استان فراهم شده و ما بايد فضاي كشور را به فضايي تبديل كنيم كه نه تنها هر ايراني علاقمند بتواند سرمايه گذاري كند بلكه سرمايه گذاران خارجي نيز امكان سرمايه گذاري در كشور را داشته باشند و انتخاب اول آنان در سطح منطقه ايران باشد.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه با ايجاد بستر مناسب براي سرمايه گذاري بسياري از مشكلات كشور حل و فصل خواهد شد گفت: متاسفانه برخي افراد مسائل كشور را بزرگ و غيرقابل حل جلوه مي دهند اما حل مسائل كشور به سادگي انجام پذير است و اگر مسئولين كشور فضايي امن و آرام براي سرمايه گذاري در كشور فراهم كنند، بخش زيادي از مشكلات مرتفع خواهد شد.
وي افزود: بايد فرهنگ احترام به سرمايه گذاران در جامعه بوجود آيد و فضاي مناسبي براي تعامل سرمايه گذاران داخلي با دنيا فراهم شود كه تحقق اين اهداف نيازمند سياست گذاري صحيح است و در صورت رسيدن به اين نقطه، توسعه بزرگ در كشور شكل خواهد گرفت چرا كه شرايط و ظرفيت هاي توسعه در كشور فراهم است.
دكترجهانگيري با تاكيد بر اينكه بايد سياست ها در كشور اصلاح شود افزود: مجلس شوراي اسلامي، دولت و قوه قضاييه بايد دست به دست هم دهند تا بتوانيم كشور را به نقطه مطلوب برسانيم.
معاون اول رييس جمهور صنايع غذايي را از رقابتي ترين صنايع كشور برشمرد و گفت: دليل رقابتي بودن اين صنعت اين است كه تقريبا همه فعالان اين بخش از بخش خصوصي هستند و به همين دليل اين صنايع با حساسيت نسبت به استاندارد و سلامت محصولات خود قادر خواهند بود در بخش صادرات نيز فعاليت زيادي داشته باشند.
وزير صنعت، معدن تجارت هم در اين مراسم با اشاره به رشد منفي 10 درصد بخش صنعت در سالهاي گذشته گفت: در سالهاي اخير بخش صنعت از رشد 5 درصدي برخوردار است و روند رو به بهبود را طي مي كند.
وي همچنين با اشاره به افزايش 23 درصدي تقاضا براي ايجاد واحدهاي صنعتي در كشور گفت: علي رغم همه مشكلات موجود، درخواست صدور جواز تاسيس واحد صنعتي نشان مي دهد كه ميل به سرمايه گذاري در كشور رو به افزايش است.
در اين مراسم استاندار البرز هم گزارشي از وضعيت استان و كاهش نرخ بيكاري در اين استان در ماه هاي اخير ارائه داد و گفت: استان البرز رتبه سوم در فروش محصولات دانش بنيان و رتبه پنجم در فناوري اطلاعات را دارا است.
كارخانه صنايع غذايي آبا طعم پرشين با سرمايه گذاري 1070 ميليارد ريال، 21 ميليون يورو و 3 ميليون دلار در زيربنايي به مساحت 50 هزار متر مربع و با 9 خط توليد پفك، چيپس،‌اسنك و انواع فرآورده هاي غذايي احداث شده است كه با راه اندازي اين كارخانه تعداد 1500 نفر اشتغال بكار شده اند.

شناسه خبرنگار: 1050

r_rsar
اخبار برگزيده