اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 11 فروردين 1402 - 31 March 2023
شناسه خبر: 5812
تاریخ خبر: 1396/10/6
ساعت: 16:48

معاون اول رييس جمهور وارد استان خراسان رضوي شد/ استان خراسان رضوی پایتخت معنوی ایران است

دکتر جهانگیری با تاکید بر اینکه استان خراسان رضوی استانی مهم و پایتخت معنوی کشور است گفت: این استان از نظر اقتصادی جزو مهمترین استان های کشور است که کارکردهای ملی و فراملی دارد.

معاون اول رييس جمهور وارد استان خراسان رضوي شد/ استان خراسان رضوی پایتخت معنوی ایران استمعاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بازديد از چند طرح و پروژه عمراني و صنعتي، دقايقي پيش وارد استان خراسان شد.
دكتر اسحاق جهانگيري بعد از ظهر امروز( چهارشنبه) در بدور ورود به فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد، از سوي استاندار و شماري از مديران استاني مورد استقبال قرار گرفت.
وی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هدف از این سفر زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) و عرض ادب و احترام به مردم عزیز و بزرگوار استان خراسان رضوی است اظهار داشت: این استان از نظر اقتصادی استانی صنعتی است که مهمترین سرمایه گذاری ها در بخش صنایع معدنی در آن در دست اجرا است و بخش خصوصی توانمندی دارد که عملکرد موفقیت آمیزی در حوزه صنعت و کشاورزی داشته است.
وی گفت: خراسان رضوی در حوزه تولید محصولات زراعی و باغی دستاوردهای ارزشمندی داشته و در برخی از محصولات رتبه های برتر را در کشور دارد.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه همسایگی با دو کشور مهم جایگاه ویژه ای برای استان خراسان رضوی رقم زده است، گفت: از نظر گردشگری و مذهبی استان جایگاه مهمی دارد و با توجه به اینکه نبض بسیاری از تحولات در حوزه های مختلف در استان می تپد ضرورت دارد تا با مسئولین استان برای بررسی راهکارهای توسعه و رفع موانع پیشرفت جلسه و گفتگو داشته باشیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در این سفر طرح های مهمی در جهت محرومیت زدایی افتتاح خواهد شد به طرح گازرسانی به روستاهای منطقه اشاره کرد و گفت: در این دولت تلاش بسیاری شده است تا روستاییان از نعمت گاز برخوردار باشند.
وی ادامه داد: مسئله زلزله و مقاوم سازی خانه ها جزو سیاست های دولت است و در مقطع کنونی بازسازی بافت های آسیب پذیر شهرها و روستاها با تاکید رییس جمهور در دستور کار قرار دارد.
دکتر جهانگیری با اشاره به صنایع بزرگی که در منطقه سنگان راه اندازی شده است گفت: 11 هزار میلیارد تومان طرح در این منطقه در دست اجرا است که می تواند تاثیر بسیاری در زندگی مردم منطقه داشته باشد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: اقتصاد کشور در مسیر و ریل صحیح قرار گرفته است البته ممکن است در مقطعی برخی فشارها به مردم وارد شود اما دولت اصرار دارد که نباید مردم از بابت اقتصادی تحت فشار قرار بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه دولت ابزارهای مهمی برای کنترل قیمت ها در اختیار دارد گفت: با اطمینان می گویم همانطور که در چهار سال گذشته با سیاست های اتخاذ شده توانستیم تورم را یک رقمی نگه داریم و ثبات ایجاد کنیم با تدبیر برنامه های اقتصادی خود را اجرا خواهیم کرد تا مردم در زمینه های اقتصادی و تامین مایحتاج عمومی خود تحت مضیقه قرار نگیرند.
معاون اول رييس جمهور قرار است تا ساعتي ديگر پروژه هاي جديد مسكن زلزله زدگان روستاي صالح خاني و سپس پروژه هاي گاز رساني به روستاي نصر آباد در بخش رضويه شهرستان مشهد را مورد بهره برداري قرار دهد.
زيارت بارگاه نوراني علي بن موسي الرضا (ع) و شركت در جلسه شوراي اداري استان خراسان رضوي كه با رويكرد اقتصاد مقاومتي برگزار خواهد شد، از ديگر برنامه هاي روز نخست سفر دكتر جهانگيري به استان خراسان رضوي خواهد بود.
معاون اول رييس جمهور همچنين روز پنج شنبه مجتمع فولاد توسعه ملي و مجتمع فولاد آپال پارسيان در منطقه سنگان خواف و كارخانه كاغذ در شهرستان بينالود را افتتاح خواهد كرد.

اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده