اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه 8 بهمن 1401 - 28 January 2023
شناسه خبر: 5706
تاریخ خبر: 1396/9/3
ساعت: 20:51

دکتر جهانگیری در دیدار رییس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: تحریم های آمریکا باعث تقویت توان داخلی و افزایش تولید ملی ایران شده است/ ایران آماده است تجربیات خود را در اختیار ونزوئلا قرار دهد

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مناسبات مثبت و سازنده ایران و ونزوئلا بر گسترش همکاریهای تهران- کاراکاس در همه زمینه ها تاکید کرد.

دکتر جهانگیری در دیدار رییس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: تحریم های آمریکا باعث تقویت توان داخلی و افزایش تولید ملی ایران شده است/ ایران آماده است تجربیات خود را در اختیار ونزوئلا قرار دهددکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز(جمعه) به وقت محلی در حاشیه چهارمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، با تشریح اوضاع منطقه و سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای مستقل، تصریح کرد: باید همه کشورهای مستقل و آزادیخواه در جهت چندجانبه گرایی در جهان تلاش و همکاری کنند.
وی با بیان اینکه تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کشورهایی که سیاست مستقل از این کشور دارند به انحای مختلف اعمال می‌شود، گفت: پیامد مثبت رفتار آمریکا برای کشور ما اتکا به توان داخلی و افزایش ظرفیت تولید ملی برای رفع نیازها بوده است.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه شرکتها و صنایع ایران در سالهای اخیر پیشرفت های ملموسی داشته اند، اظهار داشت: آمادگی داریم تا تجربیات خود را در همه زمینه ها در اختیار کشور دوست ونزوئلا قرار دهیم.
دکتر جهانگیری همچنین تدا‌وم سیاست های اشتباهی که منجر به تقویت افراطی گری در جهان امروز می‌شود را محکوم به شکست دانست.
رییس جمهور ونزوئلا نیز در این ملاقات با ابلاغ سلام گرم به رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری کشورمان، خواستار تقویت مناسبات در عرصه های مختلف با ایران شد.
نیکولاس مادورو با تاکید بر توسعه همکاریها در چارچوب کمیسیون مشترک همکاریهای ایران و ونزوئلا، گفت: همکاری شرکتهای نفت و‌گاز دو کشور می‌تواند بسترهای خوبی برای ارتقاء سطح همکاریها فراهم کند.
وی با تشریح سیاستها و اعمال فشار کاخ سفید علیه کشورش، این سیاستها را شکست خورده دانست و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ثبات در منطقه و حمایت از ونزوئلا قدردانی کرد.

اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده