اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه 14 خرداد 1402 - 04 June 2023
شناسه خبر: 5696
تاریخ خبر: 1396/9/2
ساعت: 14:43
معاون اول رییس جمهور تاكيد كرد:

توسعه مناسبات با كشىورهاي آفريقايي از اولويت هاي سياست خارجي ايران است/ نبايد آفريقا به پايگاه گروههاي افراطي تبديل شود

معاون اول رییس جمهور با اشاره به جايگاه آفريقا در سياست خارجي جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت گسترش مناسبات در همه زمينه ها با كشور تونس تاكيد كرد.

توسعه مناسبات با كشىورهاي آفريقايي از اولويت هاي سياست خارجي ايران است/ نبايد آفريقا به پايگاه گروههاي افراطي تبديل شوددكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز پنجشنبه در مسير سفر به بوليوي براي شركت در چهارمين اجلاس سران كشورهاي صادركننده گاز، در توقفي كوتاه در تونس، با اشاره به مشتركات تاريخي، فرهنگي و سياسي دو كشور، تصريح كرد: دو كشور بايد در چارچوب كميسيون همكاريهاي مشترك، از تمام ظرفيت هاي موجود براي توسعه مناسبات بهره گيرند.
معاون اول رییس جمهور در ديدار (صبري باشطبجي) قائم مقام وزير خارجه تونس، با اشاره به آمادگي ايران براي انتقال دانش و تجربيات علمي و تكنولوژي به تونس، خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در مشكلات در كنار دولت و ملت تونس بوده است.
دكتر جهانگیری همچنين با اشاره به وجود برخي تهديدات گروههاي ترويستي نظير داعش در كشورهاي اسلامي و از جمله تونس، تصريح كرد: با توجه به شكست داعش در عراق و سوريه، بايد با همكاري و هم افزايي اجازه ندهيم كه آفريقا به پايگاهي براي گروههاي افراطي تبديل شود.
قائم مقام وزير خارجه تونس نيز در اين ديدار با اشاره به علاقه مندي كشورش براي توسعه مناسبات با ايران، خواستار برگزاري هرچه سريعتر كميسيون همكاريهاي دو كشور شد.
وي با تشريح اوضاع امنيتي كشورهاي شمال آفريقا و تلاش گروههاي تروريستي براي فعاليت در اين منطقه، برنامه ها و اقدامات كشورش براي مقابله با اين تهديدات را خاطرنشان ساخت.

اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده