اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 5310
تاریخ خبر: 1396/2/30
ساعت: 18:24
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد:

رأي معنادار ملت قدرتي مضاعف به دولت تدبير و اميد داد/ امروز روز برداشتن گام‌هاي بلند‌تر به سوي توسعه همه جانبه كشور است/ مردم با خلق حماسه تاريخي ارديبهشت ٩٦ به واقع كار را به شايستگي تمام كردند/ امروز به جاي رقابت‌ها زمان رفاقت‌ها فرا رسيده است

معاون اول رييس جمهور با صدور پيامي، ضمن تبريك پيروزي بزرگ ملت،‌ تحقّق خواست بلند رهبري معظم انقلاب و تداوم انديشه و راه اصلاحات و اعتدال گفت: حماسه تاريخي ارديبهشت 96، برگ زرين كارنامه ملت ماست و مردم در اين روز به واقع كار را به شايستگي تمام كردند و همه سياست‌مداران و مسئولان را مرهون و مديون آگاهی، مسئوليت‌ شناسي و زمان آگاهي خود ساختند.

متن كامل پيام دكتر اسحاق جهانگيري بدين شرح است:

بسم ‌الله الرحمن الرحيم
پيروزي بزرگ ملت،‌ تحقّق خواست بلند رهبري معظم انقلاب و تداوم انديشه و راه اصلاحات و اعتدال را به همه شهروندان عزيز، ‌شخصيت‌هاي ملي، علما و مراجع، دانشگاهيان و معلمان و دانشجويان، اصحاب انديشه و فرهنگ و هنر و قلم، كارگران و كشاورزان و به منتخب شايسته مردم حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني صميمانه تبريك مي‌گويم.
حماسه تاريخي ارديبهشت 96، برگ زرين كارنامه ملت ماست، ‌ملتي كه با رشد و بلوغ سياسي خود به مردم سالاري جلوه‌اي نو داد و نام ايران را بر قلّه بلند افتخار و اقتدار در منطقه و جهان نشانيد. ملتي كه با حضور و مشاركت و رأي معنادار خود در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا قدرتي مضاعف به دولت تدبير و اميد داد تا راه دشوار آزادي و پيشرفت و رفاه ملي ادامه يابد.
مردم به واقع كار را به شايستگي تمام كردند و همه سياست‌مداران و مسئولان را مرهون و مديون آگاهی، مسئوليت‌ شناسي و زمان آگاهي خود ساختند. ايرانيان عزيز، زنان و مردان، دختران و پسران، از دورترين و محروم‌ترين روستا‌ها و شهرها تا جاي‌جاي جهان حماسه آفريدند و به‌رغم همه كاستي‌ها و تنگناها به ميدان آمدند و زيباترين صحنه‌هاي اعتماد را به نظام، اعتماد به خود و اعتماد به رییس محترم جمهور و دولت او به نمايش نهادند.
از اين پس همه ما در اين صبح اميدي كه دميد‌ه‌است موظف هستيم تا اين تحول را به درستي ببينيم و با نگاهي نو، مسئوليتي نو و اراده‌اي نو، قدردان حماسه حماسه‌آفرينان باشيم و در راه پاسخگويي به خواسته‌ها و مطالبات به حق اين ملت قدم برداريم.
اكنون روز بعد از انتخابات است، به جاي رقابت‌ها زمان رفاقت‌ها فرا رسيده است. رييس‌جمهور اينك رييس‌جمهور همه است و بايد در شنيدن صداي همه آنانكه به او رأي ‌دادند به ويژه راي اولي ها و همه آنان كه رأي ندادند و حتي‌همه آنان كه در انتخابات حضور نيافتند مشتركاً تلاش كنيم.
روزي دیگر و مرحله‌اي ديگر آغاز شده است،‌ روز تفاهم ملي، روز گفت‌و‌گوي ملي و روز مشاركت و همكاري ملي براي برداشتن گام‌هاي بلند‌تر به سوي توسعه همه جانبه كشور است. من به سهم خود راهگشايي‌هاي رهبر معظم انقلاب، حضور مؤثر همه جريان‌هاي سیاسی و شخصيت‌ها و نخبگان ملي به ويژه حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محمد خاتمي و همه بزرگان كشور را در اين مقطع صادقانه سپاس مي‌گويم. اميد دارم به يمن اين نقش آفريني تاريخي ملت، دولت آينده بتواند با تحرك بيشتر پاسخگوي همه خواسته‌هاي جامعه جديد ايراني باشد.

اسحاق جهانگيري
معاون اول رييس جمهور

r_rsar
اخبار برگزيده