اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 5305
تاریخ خبر: 1396/2/29
ساعت: 12:17

معاون اول رييس جمهور پس از بازديد از ستاد انتخابات كشور: همه بايد به نتيجه و به آنچه از صندوق آرا بيرون مى آيد احترام بگذارند/امروز رقابت تمام و رفاقت براى خدمت جاى آن را خواهد گرفت/مشاركت گسترده مردم موجب امنيت پايدار ايران است

دکتر اسحاق جهانگیری روز جمعه پس از بازدید از بخش‌های مختلف ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، گفت: امروز به جهت برگزاری دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستای یکی از روزهای تاریخی ملت ایران است.

معاون اول رييس جمهور پس از بازديد از ستاد انتخابات كشور: همه بايد به نتيجه و به آنچه از صندوق آرا بيرون مى آيد احترام بگذارند/امروز رقابت تمام و رفاقت براى خدمت جاى آن را خواهد گرفت/مشاركت گسترده مردم موجب امنيت پايدار ايران استمعاون اول رییس جمهور حضور مردم در انتخابات را برای آینده نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران مهم و تعیین کننده توصیف کرد و افزود: مقام معظم رهبری نیز تأکید کردند که مشارکت مردم در انتخابات، حتی از سوی کسانی که نظام را قبول ندارند، برای امنیت پایدار ایران و سربلندی این ملت بسیار اهمیت دارد.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: بنده بسیار امیدوار هستم و گزارش‌ها این موضوع را تأیید می‌کند که حماسه بسیار بزرگی در انتخابات امروز رقم خواهد خورد.
معاون اول رییس جمهور حفظ آرامش و امنیت و پایبندی به قانون از سوی همه را پیش‌نیاز جدی و اساسی شکل‌گیری این حماسه ملی برشمرد و اظهار داشت: همه باید توجه داشته باشند که امروز رقابت‌ها تمام شده و رفاقت برای همکاری و خدمت بیشتر برای سربلندی ايران جای آن را خواهد گرفت. امیدوارم انتخابات بسیار باشکوهی داشته باشیم که موجب سربلندی ایران، ملت و نظام جمهوری اسلامی باشد.
دکتر جهانگیری در پاسخ به این سوال که آیا گزارشی از فشار به ستاد انتخابات کشور برای تأثیرگذاری در روند انتخابات وجود دارد، تصریح کرد: خوشبختانه وزارت کشور به عنوان مسئول اجرای انتخابات و شورای نگهبان به عنوان ناظر شرعاً و قانوناً اجرای دقیق مُر قانون را مد نظر خود دارند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، رأی مردم را امانت بزرگ الهی و حق‌الناس می‌دانند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و ناظر انتخابات وجود دارد و در کنار فعالیت مسئولانه مجریان انتخابات ناظران شورای نگهبان نیز حضور قوی و نظارت جدی دارند و به مردم اطمینان می‌دهند که آنچه از صندوق آراء بیرون خواهد آمد همان رأیی خواهد بود که آنان به صندوق‌ها می‌ریزند.
دکتر جهانگیری در واکنش به این نکته که توصیه شما به کاندیداهایی که نتیجه انتخابات متفاوت با پیش‌بینی آنهاست چیست؟ خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم همه مردم ایران به این درجه از بلوغ رسیده‌اند که به آنچه از صندوق آراء بیرون می‌آید، به عنوان رأی و نظر ملت احترام گذاشته و پایبند باشند و هر که منتخب ملت بود، به او برای پیشرفت و حل مشکلات مردم و کشور، کمک کنند.
معاون اول رییس جمهور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که گفت: شنیده شده است ناظران دکتر حسن روحانی به عنوان یکی از کاندیداهای انتخابات از برخی شعب اخراج شده‌اند، گفت: هرگز نباید هیچ شایعه این چنینی توجه کرد چرا که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی قطعاً به مُر قانون عمل خواهند کرد و همه متعهد به اجرای قانون هستند و دغدغه‌ای در این زمینه نداریم و نباید به شایعات اهمیت داد.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: در پاسخ به این سوال مشارکت مردم در انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: بنده خودم وقتی برای شرکت در انتخابات در یکی از شعب حضور یافتم، حضور مردم را بسیار پررنگ و شعبه را بسیار شلوغ دیدم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه نظرسنجی‌ها هم حاکی از استقبال گسترده مردم از مشارکت در انتخابات است، تصریح کرد: جمع‌بندی بنده این است که این انتخابات، یکی از عرصه‌های مهم و تاریخی این کشورو ملت از لحاظ میزان مشارکت خواهد بود. علت ان هم این است که مردم ما بسیار دقیق، آگاه و زمان‌شناس هستند و می‌دانند که امروز در موقعیت بین‌المللی و منطقه‌ای که کشورمان دارد، مشارکت آنان باطل‌السحر هر توطئه‌ای است.
دکتر جهانگیری تأکید کرد: مردم ما به خوبی می‌دانند که هر کس که قرار باشد رییس جمهور شود با پشتوانه آراء مردمی بالاتر با قوت و قدرت بیشتری می‌تواند به مسایل و مشکلات کشور رسیدگی کند.
معاون اول رییس جمهور امروز پس از شرکت در انتخابات با حضور در ستاد انتخابات کشور از بخش‌های مختلف آن نظير سايت فناورى بازدید کرد و با توضیحات دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات از جزئیات برگزاری انتخابات و اخذ آراء در سطح کشور، مطلع شد.


r_rsar
اخبار برگزيده