اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 14 آذر 1401 - 05 December 2022
شناسه خبر: 5283
تاریخ خبر: 1396/2/14
ساعت: 19:10

تشكيل جلسه بررسي حادثه معدن آزادشهر به رياست معاون اول رييس جمهور/ دكتر جهانگيري: گروهي براي كشف علل وقوع حادثه و رسيدگي به آسيب ديدگان تشكيل شود

جلسه ي بررسي آخرين وضعيت حادثه ي معدن آزادشهر و ارزيابي علل وقوع اين سانحه عصر امروز (پنجشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه ضمن تسليت و ابراز همدردي با خانواده هاي جانباختگان و آرزوي سلامتي براي مجروحين و مصدومان اين حادثه، بر لزوم بررسي فني و كشف دقيق علل وقوع اين سانحه ي دلخراش تاكيد كرد.
معاون اول رييس جمهور با ابراز تاسف شديد از جانباختن جمعي از كارگران زحمتكش معدن آزادشهر اظهار داشت: لازم است به فوريت كميته اي متشكل از وزارتخانه هاي صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و كشور ابعاد و زواياي مختلف اين حادثه را به دقت مورد بررسي قرار دهند و حتماً در اين بررسي از تعدادي از متخصصين فني و دانشگاهي نيز استفاده شود.
وي همچنين با تاكيد بر اهميت رسيدگي به مسائل انساني كارگران و مداواي مصدومان اين حادثه، از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي خواست مداوا، درمان، پرداخت حقوق و دستمزد و رسيدگي به وضعيت معيشتي خانواده هاي جانباختگان و مصدومين اين حادثه را به طور ويژه در دستور كار خود قرار دهد.
دكتر جهانگيري كار در معادن زير زمين را يكي از سخت ترين مشاغل دانست و افزود: حادثه ي معدن آزادشهر بايد درس بزرگي براي همه ي مسئولين كشور باشد تا مسائل ايمني در بالاترين حد ممكن در مشاغل مختلف مورد توجه قرار گيرد و رعايت شود.
معاون اول رييس جمهور از وزارت كشور نيز خواست با بسيج همه ي امكانات نسبت به خاكبرداري و ورود به بخش هاي مختلف اين معدن اقدام كنند تا مفقودين ديگر كه ممكن است هنوز زنده باشند هرچه سريعتر نجات پيدا كنند.
وي از همه ي دستگاه هاي ذيربط خواست با تمام امكانات ظرف كوتاه ترين زمان ممكن اين حادثه را ساماندهي و همه ي تلاش خود را در اين راه بكار گيرند.
در اين جلسه وزير صنعت، معدن و تجارت نيز گزارشي از آخرين يافته ها در خصوص علل وقوع اين حادثه ارائه كرد و به تشريح آخرين اطلاعات به دست آمده درباره ي حادثه معدن آزادشهر پرداخت.
در اين جلسه كه وزراي كشور، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و برخي مسئولين ذيربط نيز حضور داشتند آخرين وضعيت معدن آزاد شهر و آخرين اطلاعات بدست آمده از ميزان تلفات و علل وقوع حادثه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در اين نشست مقرر شد گروهي متشكل از وزارتخانه هاي كشور، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و تعدادي از متخصصين فني، ابعاد و زواياي مختلف اين حادثه را بررسي و ضمن برنامه ريزي سريع و فوري براي ساماندهي اين حادثه، درمان و رسيدگي به وضعيت مصدومان و خانواده هاي جانباختگان را با جديت دنبال كنند.

r_rsar
اخبار برگزيده