اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه شنبه 12 مهر 1401 - 04 October 2022
شناسه خبر: 5170
تاریخ خبر: 1395/12/20
ساعت: 10:01
در نامه رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي به رييس مجلس خبرگان رهبري عنوان شد؛

اقتصاد ايران در سال 95 مقاومتي تر شده است/ همه اركان نظام بايد پاسخگوي رهبري بزرگوار و ملت ايران باشند

معاون اول رييس جمهور در نامه اي خطاب به آيت الله احمد جنتي رييس مجلس خبرگان رهبري ضمن ارائه گزارش از دستاوردهاي كم نظير ستاد اقتصاد مقاومتي، تاكيد كرد: براساس شواهد، حقايق و آمارهاي رسمي و گزارش هاي مديران، اقتصاد ايران در پايان سال 1395 در مقايسه با آغاز سال و سال هاي قبل مقاومتي تر شده است.

رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در اين نامه تصريح كرده است: مخاطب سياست هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي همه اركان نظام بودند و در اين ميان دولت عليرغم سازماندهي ويژه و اهتمام گسترده به موضوع، همواره مورد استيضاح كساني قرار مي گيرد كه خود نيز بايستي پاسخگوي اقدامات خود باشند و به رهبري بزرگوار و ملت شريف توضيح دهند كه در تحقق اين سياست ها چه اقداماتي انجام داده اند.

متن كامل نامه دكتر اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور به آيت الله جنتي رييس مجلس خبرگان رهبري به شرح ذيل است:

بسمه تعالي

حضرت آيت الله جنتي (دام توفيقه)

رييس محترم مجلس خبرگان رهبري

سلام عليكم

با سلام و تحيات؛ پيرو فرمايشات حضرتعالي در افتتاحيه اجلاس اخير درباره عملكرد دولت در زمينه اقتصاد مقاومتي، به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتي و به نمايندگي از خيل عظيم نيروهاي خدوم و پرتلاش در دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي و فعالان بخش خصوصي گزارش كوتاهي از دستاوردهاي كم نظير ستاد در موضوع اقتصاد مقاومتي را به استحضار مي رساند و استدعا دارد كه دستور فرماييد در همين اجلاسيه قرائت شود.

انتظار بود در اجلاسيه اي كه به اين موضوع مهم و از جمله معيشت مردم پرداخته مي شود، اين امكان براي متوليان اجرايي كه با دشواري هاي فراوان و محدوديت هاي گسترده، تحقق فرمايش مقام معظم رهبري و بهبود معيشت مردم كه متاسفانه در طي سال هاي قبل از استقرار اين دولت آسيب هاي جدي ديده بود را در چارچوب سياست هاي ابلاغي و اولويت هاي تعيين شده از سوي مقام معظم رهبري در آغاز سال 1395 در دستور كار خود قرار داده و به استناد گزارشي كه تقديم مي شود، عملكردي فراتر از حد انتظار داشته اند،‌فراهم مي شد تا گزارشي را به استحضار خبرگان محترم برسانند. اينجانب با آگاهي از دستور جلسه اخير از طريق معاون امور مجلس رييس جمهور، آمادگي براي حضور در اجلاس و پاسخگويي به نمايندگان محترم را اعلام كردم كه به قرار اطلاع در اين اجلاسيه ميسر نشد.

اكنون با احترام به جايگاه رفيع و منزلت ارزنده آن مجلس محترم، آمادگي ارايه گزارشي دقيق و تفصيلي از عملكرد ستاد اقتصاد مقاومتي را اعلام مي دارم و ضمن تقديم گزارش خلاصه اي به پيوست به عنوان مسئول اين حركت اطمينان مي دهم كه براساس شواهد، حقايق، آمارهاي رسمي و گزارش هاي ميداني اقتصاد ايران در پايان سال 1395 در مقايسه با آغاز سال و سال هاي قبل، مقاومتي تر شده است و استمرار اين سياست راهبردي مهمترين اولويت دولت خواهد بود.

البته پرواضح است كه ترميم بيماري هاي مزمن و ديرپاي اقتصاد ايران همدلي، همكاري و مشاركت بيشتر و زمان طولاني تري مي طلبد كه در پرتو رهبري هاي مقام معظم رهبري و تلاش همه اركان نظام دست يافتني است.

استحضار داريد مخاطب سياست هاي ابلاغي همه اركان نظام بودند و در اين ميان دولت عليرغم سازماندهي ويژه و اهتمام گسترده به موضوع، همواره مورد استيضاح كساني قرار مي گيرد كه خود نيز بايستي پاسخگوي اقدامات خود باشند و به رهبري بزرگوار و ملت شريف توضيح دهند كه در تحقق اين سياست ها چه اقداماتي انجام داده اند.

در پايان انتظار دارم كه براي جبران حق تضييع شده ي خيل عظيم فعالان كه با وفاداري به رهنمودهاي مقام معظم رهبري تلاش گسترده اي انجام داده اند، به نحو شايسته اقدام فرمايند.

اسحاق جهانگيري

r_rsar
اخبار برگزيده