اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 08 February 2023
شناسه خبر: 5150
تاریخ خبر: 1395/12/14
ساعت: 17:20
دكتر جهانگيري درجلسه شوراي اداري با رويكرد اقتصاد مقاومتي استان كهگيلويه و بويراحمد:

در پرتو اقتصاد مقاومتي يك شاهكار در سال 95 در تاريخ ايران به ثبت رسيد/ رسالت مسئولين كشور توسعه ايران در بخش هاي مختلف است

معاون اول رييس جمهور مهمترين پيام و محور اقتصاد مقاومتي را اجماع همه نيروهاي كشور حول اين سياست ها دانست و گفت: سياست هاي اقتصاد مقاومتي اجماعي در كشور بوجود آورد تا بتوانيم اقتصاد را به نقطه مطلوبي برسانيم.

در پرتو اقتصاد مقاومتي يك شاهكار در سال 95 در تاريخ ايران به ثبت رسيد/ رسالت مسئولين كشور توسعه ايران در بخش هاي مختلف استدكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (شنبه) در جلسه شوراي اداري كه با رويكرد اقتصاد مقاومتي در شهر ياسوج مركز استان كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد با اشاره به تدوين برنامه هاي دولت تدبير و اميد و پيگيري آن طي 4 سال اخير اظهار داشت: امروز كه به ماه هاي پاياني فعاليت دولت يازدهم نزديك مي شويم باورمان اين است كه بسياري از برنامه ها و سياست ها تحقق يافته است كه يكي از مهمترين برنامه ها چالش هسته اي بود كه از پيش روي كشور برداشته شد.
معاون اول رييس جمهور افزود: در پرونده هسته اي هدف ايران به رسميت شناختن حق هسته اي ملت ايران، رفع تحريم ها و فراهم شدن فرصت كار و پيشرفت در كشور بود كه به فضل الهي اين اهداف با رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب محقق شد.
وي ادامه داد: البته ممكن است با شيطنت برخي كشورهاي 1+5 و بخصوص آمريكا، روند اجراي برجام قدري با كندي مواجه شود اما زماني كه در تبليغات رياست جمهوري آمريكا شاه بيت سخنان رييس جمهور فعلي اين كشور اين بود كه برجام را پاره خواهيم كرد پيام روشن و صريح مقام معظم رهبري نيز به آنان رسيد.
دكتر جهانگيري اضافه كرد: ايران به آنها اعلام كرد كه برجام توافقي ميان دو كشور نيست كه يك طرف بتواند آن را فسخ كند بلكه توافقي ميان ايران و 6 كشور و شوراي امنيت سازمان ملل بوده و در صورتيكه از سوي طرف مقابل اجرا نشود، ايران هم پاسخ مناسب ارائه خواهد كرد.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه امروز جمهوري اسلامي ايران بعنوان يك كشور بزرگ و تاثير گذار در فضاي بين المللي مطرح است خاطر نشان كرد: ايران در منطقه به همت نيروهاي مسلح كانون ثبات و امنيت منطقه است و براي اينكه بخواهند در منطقه مشكلي را حل كنند بايد دست ياري به سوي ايران دراز كنند.
وي با يادآوري اينكه اقتصاد ايران با ابرچالش هايي مانند بيكاري و مشكلات معيشتي مردم روبرو است افزود: ما نيازمند آن هستيم كه در برابر رقباي منطقه اي خود، اقتدار اقتصادي كشور را بالا ببريم چرا كه بعضي از كشورهاي منطقه مي خواهند ايران ضعيف و كوچك باشد اما ما به دنبال ايران بزرگ و با عظمت هستيم.
دكتر جهانگيري در ادامه با تاكيد بر اينكه دولت تدبير و اميد به دليل باور جدي و قطعي به سياست هاي اقتصاد مقاومتي از روز نخست ابلاغ اين سياست ها با جديت آن را دنبال كرد گفت: تصور نمي شد با وجود تحريم ها و شوك قيمت نفت شاهد دستاوردهاي امروز باشيم. در سال 95 يك شاهكار با همت مديران و مردم ايران در تاريخ كشور به ثبت رسيد.
معاون اول رييس جمهور رسالت مهم مسئولين كشور را تلاش براي توسعه ايران در بخش هاي مختلف دانست و افزود: اگر موانع از پيش روي ايران برداشته شود مردم ايران قادر هستند معجزه كنند.
وي مسائل زيست محيطي و محدوديت منابع آب را از ديگر ابرچالش هاي پيش روي كشور برشمرد و با اشاره به ظرفيت هاي گسترده استان كهگيلويه و بويراحمد گفت: استان كهگيلويه و بويراحمد خوشبختانه اين چالش ها را ندارد و از طبيعت خوب و منابع آب سرشار برخوردار است.
دكتر جهانگيري افزود: استان كهگيلويه و بويراحمد داراي منابع طبيعي كم نظير، ميادين نفتي، طبيعت زيبا براي گردشگري و آب براي توسعه كشاورزي است و علاوه بر آن در ميان سه كانون مهم جمعيتي يعني اصفهان، شيراز و خوزستان قرار دارد.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: مسئولين استان نبايد براي توسعه به دنبال بودجه دولت باشند بلكه بايد با استفاده از ظرفيت ها و مزيت هاي استان براي پيشرفت و ترقي برنامه ريزي كنند.
وي تصريح كرد: دولت تلاش خواهد كرد زيرساخت هاي لازم براي توسعه استان را تكميل كند و اميدواريم با كمك نخبگان و مردم استان شاهد توسعه، ترقي و پيشرفت كهگيلويه و بويراحمد باشيم.
وزير صنعت، معدن و تجارت نيز در اين مراسم با بيان اينكه استان كهگيلويه و بويراحمد از زيرساخت هاي نسبتاً خوبي در مقايسه با گذشته برخوردار شده است، بر لزوم استفاده از زيرساخت ها و ظرفيت هاي استان براي توسعه و پيشرفت تاكيد كرد.
مهندس نعمت زاده تلاش براي توسعه استان را از نيازهاي ضروري استان برشمرد و گفت: تحقق اين امر بدون پشتكار، مسئوليت پذيري و ريسك پذيري ميسر نخواهد بود.
معاون علمي و فناوري رييس جمهور نيز در اين جلسه بعنوان جانشين فرمانده اقتصاد مقاومتي در استان گزارشي از روند اجراي برنامه هاي اقتصاد مقاومتي و موانع پيش رو ارائه كرد و بر لزوم توسعه نيروي انساني در استان كهگيلويه و بويراحمد تاكيد كرد.
استاندار كهگيلويه و بويراحمد هم در اين مراسم گزارشي از وضعيت استان و اقدامات صورت گرفته در دولت تدبير و اميد ارايه كرد و گفت: در مدت سپري شده از دولت تدبير و اميد 8351 هكتار آبياري تحت فشار انجام شده، 31 واحد گلخانه ايجاد و 75 هزار تن گندم از كشاورزان خريداري شده است.
وي با اشاره به افزايش ظرفيت توليد ماهي در استان اظهار داشت: ميزان آسفالت معابر روستايي نيز در اين مدت دو برابر ميزان كل سالهاي گذشته بوده است.
استاندار كهگيلويه و بويراحمد با اشاره به افزايش بزرگراه هاي استان از 50 كيلومتر به 121 كيلومتر در دولت تدبير و اميد گفت: تطويل باند و توسعه فرودگاه ياسوج نيز دردست انجام است و پروازهاي اين فرودگاه از 2 پرواز در هفته به 6 پرواز ارتقا پيدا كرده است.
در اين مراسم نمايندگان مردم استان كهگيلويه و بويراحمد در مجلس شوراي اسلامي نيز در سخناني نظرات و ديدگاه هاي خود را بيان كردند و گفتند: براي نخستين بار است يك مقام ارشد به محروم ترين بخش استان كهگيلويه و بويراحمد مي رود و مسائل حوزه اي و بخشي را از نزديك مورد بررسي قرار مي دهد و البته پيشرفت هاي قبل از انقلاب اسلامي مرهون همين گونه سفرها و بازديد ها است.
رييس سازمان برنامه و بودجه استان كهگيلويه و بويراحمد هم در اين مراسم گزارشي از اقدامات صورت گرفته استان در راستاي اقتصاد مقاومتي، توسعه صادرات و جذب سرمايه گذاري خارجي و داخلي ارايه كرد.
نماينده اتاق تعاون و بخش خصوصي و نماينده بخش كشاورزي هم نيز هر كدام در سخناني به بيان دغدغه هاي صنعتگران، توليد كنندگان و فعالان بخش خصوصي و بخش كشاورزي استان پرداختند و پيشنهادات خود را براي بهبود وضعيت استان مطرح كردند.

r_rsar
اخبار برگزيده